Reklama
Reklama

Ruszają prace na Zielińcu. Za przebudowę zapłaci Volkswagen

Za przebudowę ulic, na mocy umowy z miastem, bierze się firma Volkswagen. Zakład z Antoninka sfinansuje za 12 milionów złotych przebudowę ulic - pojawią się nowe chodniki, drogi rowerowe i przystanki. W zamian miasto odda inwestorowi ulicę, która rozdziela działki Volkswagena i blokuje rozbudowę fabryki.

Prace rozpoczęły się dziś na ulicy Sarniej i Kamieńskiej. Później drogowcy pojawią się na Starachowickiej, Zieleńskiej i Grodnickiej. Stworzone zostanie także skrzyżowanie Warszawskiej z Sośnicką. Ulice zyskają nie tylko nowy wygląd, będzie przebudowana także cała infrastruktura podziemną, będą nowe chodniki, nowa nawierzchnia i zieleń - wszystko, co towarzyszy układowi drogowemu. Nowy standard, jeżeli chodzi o tę część Zielińca - mówi Radosław Ciesielski, zastępca dyrektora ds. technicznych ZDM.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Pierwszy etap prac zakończy się za dwa miesiące, całość oddana będzie za rok. Inwestycje w całości sfinansuje Volkswagen, który na przebudowę ulic wyda ponad 12 milionów złotych. To, co dzisiaj robimy jest wypadkową tych rozmów, dyskusji różnych koncepcji. Większość mieszkańców opowiedziała się za właśnie taką realizacją tego przedsięwzięcia, więc zakładam, że efekt będzie taki jak oczekiwano - mówi Tobiasz Kowalczyk, dział prawny Volkswagena.

Działania są wynikiem konsultacji prowadzonych z mieszkańcami. Po zakończeniu prac miasto ma wyłączyć z ruchu ulice Smołdzinowską, co ułatwi rozbudowę fabryki w Antoniku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro