Reklama

Demonstracja na pl. A. Mickiewicza: domagają się referendum w sprawie reformy edukacji

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W czwartek w na placu Adama Mickiewicza zorganizowana została demonstracja przeciwników rządowej reformy oświaty pod hasłem "910 tysięcy - żądamy referendum!".

11 maja 2017 r. z inicjatywy Poznańskiego Forum Rodziców i Rad Rodziców zawiązaliśmy Porozumienie przeciwko tzw. reformie edukacji, uważając ją za złą, nieprzygotowaną i bardzo kosztowną zmianę. Naszym celem jest wzmocnienie nacisku na władze; domagamy się referendum, o które wnioskuje prawie milion obywateli i wycofania się rządu z planowanych zmian - informowali organizatorzy. Prawie milion obywateli podpisało wniosek do Parlamentu o przeprowadzenie referendum w sprawie tzw. reformy edukacji. Żądamy od parlamentarzystów respektowania tej woli. Nie godzimy się na lekceważenie naszego - w tym rodziców, nauczycieli i uczniów - głosu. Nie akceptujemy tak radykalnych zmian w polskiej szkole - forsowanych na siłę, bez przygotowania, wbrew opinii wszelkich możliwych ekspertów, wbrew opinii samorządów, które muszą za te bezsensowne zmiany zapłacić. ŻĄDAMY REFERENDUM! - dodali.

Demonstracja w Poznaniu rozpoczęła się o godzinie 18 na placu Adama Mickiewicza. To część ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która zapowiedziana została na piątek, 26 maja. Podczas demonstracji głos w sprawie dotyczącej reformy edukacji zabrali rodzice, uczniowie i nauczyciele. według szacunków w manifestacji udział wzięło około 300 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro