Reklama
Reklama

Czego nie wolno nad Wartą? Straż miejska przypomina i ostrzega: "nie będziemy pobłażliwi"

fot. RO Stare Miasto

Choć sezon na odpoczynek nad rzeką dopiero się rozpoczyna, straż miejska już odnotowała ponad setkę wykroczeń na nadwarciańskich terenach. Strażnicy przypominają czego nie wolno robić w tym rejonie Poznania.

Choć ciepłe dni dopiero od niedawna zawitały do Poznania, nad rzeką już zaczął występować problem z relaksującymi się tutaj osobami. Wiele z nich nie potrafi bowiem zachować się nad Wartą i zostawia tu po sobie góry śmieci, a nawet niszczy znaki drogowe na nowej Wartostradzie, o czym pisaliśmy na naszym portalu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Wraz z pojawiającymi się tłumami nad Wartą zaczęło się tutaj pojawiać więc patroli straży miejskiej. - Niestety zauważamy, że nie wszystkie osoby stosują się do obowiązujących norm - szczególnie jeżeli idzie o zaśmiecanie i spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych. Nie brakuje także zmotoryzowanych, którzy najchętniej zaparkowaliby tuż nad wodą - wyjaśnia straż miejska. - Sezon, tak naprawdę dopiero przed nami a już odnotowaliśmy ponad setkę wykroczeń i posypały się grzywny. Osoby naruszające prawo nie mogą liczyć na jakąkolwiek pobłażliwość ze strony służb. Szanujmy ten teren, szanujmy prawo innych do wypoczynku bezpiecznego, w spokoju i czystości - dodaje.

Czego nie wolno robić nad Wartą? Przede wszystkim śmiecić, niszczyć urządzeń tu zlokalizowanych oraz rosnącej tu zieleni, a także spożywać alkoholu poza terenem nieobjętym zakazem. Można tu natomiast odpoczywać na trawie, jeździć rowerem (z bezpieczną prędkością) czy uprawiać sport, nie przeszkadzając równocześnie innym. Szczegóły na załączonej grafice.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro