Reklama
Reklama

Paweł Kukiz o uchodźcach: Nieprzyjmowanie nikogo to przeginka

fot. YANNIS KOLESIDIS/PAP/EPA

Paweł Kukiz był w czwartek gościem radia RMF FM. W rozmowie poruszono między innymi problem przyjmowania uchodźców, a Kukiz stwierdził, że postawa PiS jest zbyt radykalna.

Paweł Kukiz był gościem audycji Roberta Mazurka, a wśród poruszonych tematów, znalazła się też kwestia przyjmowania uchodźców. Poseł stwierdził, że stanowisko PiS jest zbyt radykalne -Uważam, że dopuszczalne byłoby swego czasu, a nawet dzisiaj nie jest na to za późno, przyjęcie kobiet z dziećmi na przykład z Syrii, chrześcijanek... - mówił Kukiz i dodawał -Nikogo to jest "przeginka" w drugą stronę, dlatego, że są podkreślam, chrześcijańskie rodziny w Syrii i PiS, który jest tak z Kościołem "połapany", mówiąc młodzieżowo, powinien skorzystać z apelu papieża Franciszka i powiedzmy, jedną kobietę z dwójką, trójką dzieci z Syrii, uciekającą mógłby po odpowiedniej weryfikacji przyjąć.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Paweł Kukiz podtrzymał też chęć przeprowadzenia w tej sprawie referendum -Chcemy, żeby się odbyło, natomiast mamy dopiero 350 tys. podpisów zebranych. Jesteśmy w trakcie zbierania. Te wszystkie podmioty partyjne, o których pan mówi - czy to pan Schetyna, czy to PiS - niech pomogą nam zbierać te podpisy, skoro sprzeciwiają się przyjazdowi tutaj tzw. uchodźców, czyli imigrantów najczęściej albo terrorystów. Jeszcze chciałem zaapelować - tutaj szczególnie do pewnego tygodnika, do portalu wPolityce i do portalu wSieci. Skoro państwo tak mocno poruszacie ten temat uchodźczy - pomóżcie nam dozbierać te podpisy - zaapelował poseł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
22.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro