Reklama
Reklama

Na Ratajach pojawi się więcej bloków z "Tetrisem"!

fot. SM Osiedle Młodych

Po pozytywnie przyjętej koncepcji wymalowania deski na osiedlu Rusa w motyw z gry "Tetris", spółdzielnia Osiedle Młodych będzie kontynuować ten projekt. Podobne malowanie zyska siedem kolejnych budynków.

W 2015 roku spółdzielnia Osiedle Młodych zapytała mieszkańców najdłuższego poznańskiego bloku, na osiedlu Rusa 121 - 138, jak ma wyglądać elewacja ich budynku. Wśród propozycji pojawił się motyw z gry "Tetris", a więc jasne ściany i szare klocki w różnych kształtach. Mieszkańcom pomysł się spodobał i dlatego blok zyskał właśnie taką "dekorację".

Dziś już wiadomo, że motyw "Tetris" będzie obecny na innych blokach w okolicy. W najbliższych latach spółdzielnia chce wyremontować elewacje 7 bloków na osiedlu Rusa - nr 62-71, 72-75, 76-85, 86-95, 96-100, 101-114 i 115-119. - Ze względu na usytuowanie budynków, ich wygląd nawiązywać będzie do kolorystyki "deski" nr 121-138, kontynuując ideę "spadających szarych klocków" na elewacjach szczytowych, a także utrzymując estetyczne uporządkowanie w tym rejonie. Zastosowanie barw: białej i szarej pozwoli nawiązać do obecnych trendów kolorystycznych, charakteryzujących się minimalizmem i prostotą - wyjaśnia spółdzielnia.

Na ten rok zaplanowano prace w budynku o numerach 72-75. Mają się zakończyć we wrześniu. Tak mają wyglądać bloki po remoncie:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro