Reklama

Na Ratajach pojawi się więcej bloków z "Tetrisem"!

fot. SM Osiedle Młodych
fot. SM Osiedle Młodych

Po pozytywnie przyjętej koncepcji wymalowania deski na osiedlu Rusa w motyw z gry "Tetris", spółdzielnia Osiedle Młodych będzie kontynuować ten projekt. Podobne malowanie zyska siedem kolejnych budynków.

W 2015 roku spółdzielnia Osiedle Młodych zapytała mieszkańców najdłuższego poznańskiego bloku, na osiedlu Rusa 121 - 138, jak ma wyglądać elewacja ich budynku. Wśród propozycji pojawił się motyw z gry "Tetris", a więc jasne ściany i szare klocki w różnych kształtach. Mieszkańcom pomysł się spodobał i dlatego blok zyskał właśnie taką "dekorację".

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Dziś już wiadomo, że motyw "Tetris" będzie obecny na innych blokach w okolicy. W najbliższych latach spółdzielnia chce wyremontować elewacje 7 bloków na osiedlu Rusa - nr 62-71, 72-75, 76-85, 86-95, 96-100, 101-114 i 115-119. - Ze względu na usytuowanie budynków, ich wygląd nawiązywać będzie do kolorystyki "deski" nr 121-138, kontynuując ideę "spadających szarych klocków" na elewacjach szczytowych, a także utrzymując estetyczne uporządkowanie w tym rejonie. Zastosowanie barw: białej i szarej pozwoli nawiązać do obecnych trendów kolorystycznych, charakteryzujących się minimalizmem i prostotą - wyjaśnia spółdzielnia.

Na ten rok zaplanowano prace w budynku o numerach 72-75. Mają się zakończyć we wrześniu. Tak mają wyglądać bloki po remoncie:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro