Reklama
Reklama

Andersia Silver do 2020 roku i jednak z jedną wieżą. Jest komunikat inwestora!

Nie dwie wieże, a jedna ma stanowić ostatni etap zabudowy placu Andersa w centrum Poznania. Inwestor Von Der Hayden Group wydał komunikat w tej sprawie.

Komunikat pojawił się we wtorek na oficjalnym portalu maltańskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Z komunikatu wynika, że inwestor otrzymał od miasta akceptację zmian w planowanym projekcie Andersia Silver. A zmiana jest spora - zamiast dwóch wież, o których do tej pory mówiono, przy placu Andersa powstanie tylko jedna wieża o łącznej powierzchni 42 tysięcy metrów kwadratowych.

- Nowe pozwolenie na budowę ma być wydane pod koniec września - wyjaśnia inwestor. - Zaktualizowana koncepcja zakłada wieżę składającą się z 28 pięter, z czego 11 pierwszych pięter ma mieć powierzchnię po około 2150 m2, a piętra od 14 do 27 mają mieć po około 1150 m2 - dodaje. Na działce wciąż pozostanie miejsce na mniejszy budynek.

Szacuje się, że inwestycja może kosztować 110 milionów euro. Po zapewnieniu finansowania dla tej inwestycji, prace budowlane mogłyby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Zakłada się, że budynek będzie gotowy maksymalnie w 2020 roku. Przypomnijmy, że ma to być najwyższy obiekt w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro