Reklama

Zamach w Manchesterze: Ariana Grande chce zapłacić za pogrzeby ofiar

Ariana Grande. fot. PAP/DPA.
Ariana Grande. fot. PAP/DPA.

24 letnia Ariana Grande, po której koncercie doszło do zamachu terrorystycznego w Manchesterze, chce sfinansować pochówki ofiar zamachu.

Jak informuje "Daily Record", sztab piosenkarki skontaktował się już z rodzinami osób, które straciły w poniedziałkowy wieczór życie.

Do zamachu doszło tuż po zakończeniu koncertu, kiedy gwiazda i jej zespół schodzili do garderoby. W wyniku zdetonowania ładunku wybuchowego śmierć poniosły co najmniej 22 osoby, w tym dwoje Polaków. Ponadto kilkadziesiąt zostało rannych, w tym kilkanaście ciężko.

Grande krótko po zamachu umieściła wpis w serwisie Twitter. - Jestem załamana. Jest mi bardzo przykro. Brak mi słów - napisała. Zdecydowała się również odwołać trasę po Europie (w tym zaplanowane na przełom maja i czerwca 2 koncerty w Polsce) i wrócić do Stanów Zjednoczonych.

Brytyjskie służby zatrzymały już 3 osoby podejrzane o związek z zamachem. Ponadto w całym państwie wprowadzono piąty, najwyższy stopień zagrożenie terrorystycznego. To oznacza, że kolejny zamach może zostać przeprowadzony w każdej chwili.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro