Reklama
Reklama

Królowej Jadwigi: nowy poznański biurowiec oficjalnie otwarty

W środę oficjalnie otwarto biurowiec Maraton przy ulicy Królowej Jadwigi. Obiekt o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych jest już niemal w całości wynajęty.

W budynku swoje biura będą mieć lub już mają m.in. Sii, Bridgestone EBS, Duni European Finance Function czy REHAU Business Services, a także serwisy ogłoszeniowe OLX, OtoMoto i OtoDom. - Docelowo może tu pracować nawet 3 tysiące specjalistów, także przedstawicieli środowiska startupowego. Poznańska inwestycja będzie także pierwszą z 10 lokalizacji wspólnych przestrzeni coworkingowych Skanska i Business Link - wyjaśnia inwestor. Przestrzeń coworkingowa ma zająć 4000 metrów kwadratowych i będzie dostępna dla najemców w czwartym kwartale tego roku.

Maraton chwali się, że jest "zielonym budynkiem" precertyfikowanym w systemie LEED na poziomie GOLD. Ma m.in. patio z fontanną oraz zielone tarasy na dachach. Zapewniono tu także bogatą infrastrukturę dla rowerzystów - prysznice, szatnie, stojaki. Na parkingu są natomiast punkty do ładowania aut elektrycznych. Choć to obiekt nowoczesny, nie zapomniano o historii - na patio wyeksponowano fragment XIX-wiecznego muru Twierdzy Poznań, który odnaleziono w trakcie budowy. Dodatkowo budynek posiada certyfikat "Obiekt bez barier", a to oznacza, że jest dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami, rodziców z dziećmi, seniorów czy osób nieposługujących się językiem polskim.

Maraton zaprojektowano w pracowni CDF Architekci. Generalnym wykonawcą była Skanska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro