Reklama
Reklama

Od piątku Juwenalia: zobacz kto wystąpi w parku Jana Pawła II

Jeden z pochodów z ubiegłych lat | fot. Piotr Raczkowski
Jeden z pochodów z ubiegłych lat | fot. Piotr Raczkowski

Najbliższy weekend w Poznaniu będzie należał do studentów. W piątek rozpoczną się Juwenalia, które w tym roku będą się odbywać w parku Jana Pawła II na Wildzie.

Poznańskie Juwenalia potrwają trzy dni. Podobnie jak w ubiegłych latach Juwenalia zaczną się od pochodu, w którym udział wezmą wszystkie poznańskie uczelnie. Zaplanowano go na 17.00 w piątek. Prezydent Poznania przekaże wtedy klucze do miasta na ręce studentów.

W piątek od 18.00 na scenie w parku Jana Pawła II pojawią się DJ Andrew Q, CoOperate Orchiestra, O.S.T.R. oraz DJ Nucli. W sobotę koncerty rozpoczną się o 19.00, a gwiazdami będą NaliaH, Frankenstein Children, LemON, Brodka i Bass Astral x Igo. W niedzielę koncerty zaczną się o 19.00, a wystąpią Zijen Su, Majos Squad, Bethel i Grubson.

Studenci wchodzą na teren imprezy bezpłatnie (muszą okazać ważną legitymację studencką). Wszyscy pozostali muszą kupić bilet. Cena za bilet na jeden dzień to 20 złotych, a 3-dniowy karnet kosztuje 60 złotych.

Na Juwenalia będzie można dojechać wzmocnioną komunikacją miejską. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany w kursowaniu linii obsługujących rejon parku Jana Pawła II. W dwie pierwsze noce linia nocna nr 232 będzie kursować od 23.00 do 3.00 co 15 minut, a w ostatnią noc - między 23.00 i 1.30. - Na nocnej linii tramwajowej nr 201 w nocy z 28 na 29 maja (niedziela/poniedziałek) w godz. 23.00-0.30 tramwaje będą kursowały co 15 minut - wyjaśnia ZTM. Linie dzienne i nocne będą w trakcie Juwenaliów obsługiwane bardziej pojemnym taborem niż zwykle.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro