Reklama
Reklama

Lechici przeszli badania pod kątem przygotowań do nowego sezonu

Zdjęcie poglądowe fot. Maciej Kopiński, archiwum

Przed piłkarzami Lecha Poznań jeszcze dwa spotkania sezonu 2016/17, ale sztab szkoleniowy myśli już o kolejnych rozgrywkach.

Kolejorz traci 2 punkty do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa i wciąż ma szanse na mistrzostwo Polski. Teoretycznie może również zakończyć rozgrywki Lotto Ekstraklasy na 4. pozycji, a zajęte ostatecznie miejsce będzie miało kluczowe znaczenie przy planowaniu okresu przygotowawczego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jeśli Lech zajmie 2. już 3. lokatę, to zacznie grać w eliminacjach Ligi Europy już 29 czerwca, a sezon zakończy zaledwie 25 dni wcześniej. Mistrzostwo oznacza grę w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, która rozpocznie się 11 lipca. Liga ruszy kilka dni później.

Sztab chce mieć jak najszersze rozeznanie w dyspozycji fizycznej piłkarzy, stąd przeprowadzone we wtorek testy wysiłkowe. - Test polega na pokonywaniu okrążeń w wyznaczonym czasie. Na podstawie wyników testu wysiłkowego wyznaczamy szereg parametrów fizjologicznych takich jak tętno maksymalne, progowe czy prędkość progowa - tłumaczył na łamach lechpoznan.pl Andrzej Kasprzak, trener przygotowania fizycznego Kolejorza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro