Reklama

Pościg za skradzionym Mercedesem wartym 420 000 zł zakończony na polu rzepaku

fot. Policja
fot. Policja

W piątek rano policjanci z Lwówka zauważyli na drodze krajowej nr 92 Mercedesa skradzionego w Niemczech. Ruszyli za nim w pościg, który zakończył się na... polu rzepaku. Luksusowe auto warte jest 420 tysięcy złotych.

Jak informuje Przemysław Podleśny z nowotomyskiej policji, w piątek rano do policjantów m.in. z Lwówka dotarła informacja o kradzieży luksusowego Mercedesa na terenie Niemiec. Podejrzewano, że auto może się znajdować na terenie Polski. - Kilka minut później funkcjonariusze z Lwówka na drodze krajowej nr 92 zauważyli pojazd i ruszyli za nim w pościg, który przebiegał przez miejscowości Bolewice, Lipkę Wielką, Chmielinko. W tej ostatniej miejscowości kierowca Mercedesa skręcił w drogę gruntową prowadzącą do Opalenicy - tłumaczy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Auto zostało uszkodzone. Złodziej po chwili zorientował się, że skradziony samochód dalej nie pojedzie. - Wyskoczył z jeszcze toczącego się pojazdu i próbował uciekać pieszo przez pole rzepaku - dodaje. Policjanci ruszyli za nim i po kilkuset metrach zatrzymali złodzieja. To 42-latek. Trafił do aresztu. Będzie odpowiadać za kradzież samochodu.

Wartość odzyskanego Mercedesa oszacowano na 420 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro