Reklama
Reklama

Pościg za skradzionym Mercedesem wartym 420 000 zł zakończony na polu rzepaku

fot. Policja
fot. Policja

W piątek rano policjanci z Lwówka zauważyli na drodze krajowej nr 92 Mercedesa skradzionego w Niemczech. Ruszyli za nim w pościg, który zakończył się na... polu rzepaku. Luksusowe auto warte jest 420 tysięcy złotych.

Jak informuje Przemysław Podleśny z nowotomyskiej policji, w piątek rano do policjantów m.in. z Lwówka dotarła informacja o kradzieży luksusowego Mercedesa na terenie Niemiec. Podejrzewano, że auto może się znajdować na terenie Polski. - Kilka minut później funkcjonariusze z Lwówka na drodze krajowej nr 92 zauważyli pojazd i ruszyli za nim w pościg, który przebiegał przez miejscowości Bolewice, Lipkę Wielką, Chmielinko. W tej ostatniej miejscowości kierowca Mercedesa skręcił w drogę gruntową prowadzącą do Opalenicy - tłumaczy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Auto zostało uszkodzone. Złodziej po chwili zorientował się, że skradziony samochód dalej nie pojedzie. - Wyskoczył z jeszcze toczącego się pojazdu i próbował uciekać pieszo przez pole rzepaku - dodaje. Policjanci ruszyli za nim i po kilkuset metrach zatrzymali złodzieja. To 42-latek. Trafił do aresztu. Będzie odpowiadać za kradzież samochodu.

Wartość odzyskanego Mercedesa oszacowano na 420 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro