Reklama
Reklama

Warszawska: buspas już otwarty. Co oznacza skrót "DOP" namalowany na jezdni?

fot. Tobiasz
fot. Tobiasz

O godzinie 12.00 odsłonięte zostały znaki zamontowane przy nowym buspasie, który powstał na ulicy Warszawskiej. Mogą z niego oficjalnie korzystać autobusy oraz inne pojazdy dopuszczone do ruchu w tym miejscu.

Od poniedziałku kierowcy autobusów mogą sprawniej poruszać się ulicą Warszawską na odcinku od Term Maltańskich do skrzyżowania z ulicą Świętego Michała. Utworzony tu buspas zaczął oficjalnie funkcjonować - odsłonięte zostały znaki.

Nasz czytelnik zastanawia się co oznacza skrót "DOP", który pojawił się na buspasie. - W sieci nie mogę znaleźć rozwinięcia tego skrótu. Macie jakieś pomysły - dopytuje Tobiasz. - DOP to skrót od "Dopuszczone" - wyjaśnia Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich. - Jakie są dopuszczone pojazdy zaznaczyliśmy na tablicach - znakach pionowych - dodaje. Są to w tym przypadku taksówki, radiowozy policyjne, karetki pogotowia oraz motocykliści.

Dzięki buspasowi dopuszczone pojazdy mogą przejechać przez skrzyżowanie na wprost korzystając z prawego pasa ruchu. Oczywiście pas ten służy także kierowcom skręcającym w ulicę Świętego Michała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro