Reklama
Reklama

Parking w Posnanii: ochroniarz na Segway'u wjechał w samochód. Ciężarna trafiła do szpitala

fot. Jacek Molski

W niedzielę w godzinach popołudniowych na parkingu centrum handlowego Posnania doszło do incydentu. Ochroniarz pracujący w obiekcie wjechał na Segway'u w samochód, którym podróżowała ciężarna kobieta.

O zdarzeniu poinformował nas czytelnik. - Ochroniarz na Segway’u na parkingu podziemnym z dużą prędkością uderzył w auto osobowe. Siła była tak duża, że podróżująca autem młoda kobieta w zaawansowanej ciąży odniosła obrażenia. Kobieta z uwagi na stan w jakim się znajdowała i z uwagi na zgłaszane problemy z dzieckiem, trafiła do szpitala - napisał Mikołaj. - To kolejny przykład ochrony poruszającej się na Segway’ach, która nie zważa na klientów i pędzi po korytarzach i parkingach centrów handlowych. Druga sprawa to problem w tym centrum z interwencją służb ratunkowych. Ratownicy pogotowia musieli pieszo przemierzyć drogę do poszkodowanej, a następnie ewakuować ją do pozostawionej na zewnątrz karetki - dodaje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Filip Gruszczyński z Posnanii potwierdza, że w niedzielę doszło do takiego zdarzenia. - Ochroniarz wjechał w samochód na parkingu naszego obiektu. Kobieta w ciąży, ze względu na jej stan, została zabrana karetką do szpitala. Siedziała na miejscu pasażera w aucie. Nie mamy informacji, by coś jej się stało - mówi. - Ochroniarz oczywiście został ukarany mandatem, a dodatkowo został upomniany przez swoich przełożonych - dodaje. Zdaniem Gruszczyńskiego karetki pogotowia mogą wjeżdżać na parking obiektu. - To była decyzja kierowcy karetki, że pojazd pozostał na zewnątrz. Nie ma barier, które uniemożliwiałby dojazd takiego pojazdu na parking - kończy.

W kwietniu pisaliśmy o wypadku, do którego doszło na parkingu podziemnym w Posnanii. Wówczas straż pożarna nie mogła dojechać na miejsce zdarzenia, bo parking nie jest przystosowany do wjazdu samochodów ciężarowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro