Reklama
Reklama

Ruszył remont mostu na Warszawskiej: ogromne korki w Swarzędzu!

fot. Remigiusz Koziński
fot. Remigiusz Koziński

Zgodnie z zapowiedziami drogowców w nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczęły się prace na ulicy Warszawskiej. Do końca października prowadzony tu będzie remont mostu na Cybinie. Niestety od strony Swarzędza tworzą się ogromne korki. Kierowcy stoją też na ulicach w Swarzędzu.

Ruch samochodów odbywa się obecnie dwukierunkowo na jednej jezdni ul. Warszawskiej - kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Zamknięta jest nitka południowa mostu, a w kolejnym etapie zamknięta będzie nitka północna. Maksymalną prędkość zmniejszono tu do 50 km/h.

Remont mostu na ulicy Warszawskiej to spore utrudnienie dla kierowców. Poniedziałek jest pierwszym dniem w "nowej rzeczywistości" i niestety sytuacja nie wygląda dobrze. Korek na ulicy Warszawskiej/Poznańskiej od strony Swarzędza zaczyna się już kawałek przed skrzyżowaniem z ulicą... Polną, a więc spory kawałek od remontowanego mostu. Zakorkował się także dojazd do ulicy Poznańskiej ulicą Kirkora - stoi cała ulica Graniczna aż do Tysiąclecia. Ponieważ kierowcy próbują omijać remont na Warszawskiej, korkują się także inne dojazdy ze Swarzędza do Poznania - stoją okolice skrzyżowania Żywicznej i Borówki, kiepsko jest także na ulicy Dymka. Na Warszawskiej przed mostem na Cybinie w kierunku Swarzędza sytuacja nie wygląda aż tak źle - trzeba chwilę postać w korku, ale nie jest on tak długi jak ten w stronę Poznania. I tutaj jednak jest coraz tłoczniej.

Roboty będą prowadzone etapami do końca października. Wykonawcą jest firma Strabag, której zadaniem jest m.in. rozebranie i remont wyposażenia mostu (balustrad i barier), a także wykonanie nowych nawierzchni na dojazdach do mostu, chodnikach i ścieżce oraz zapewnienie oznakowania poziomego i pionowego. Remont jest konieczny ze względu na uszkodzenia spowodowane dużym ruchem aut i działaniem erozyjnym wody.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro