Reklama
Reklama

Jarosław Kaczyński chce pozywać za zakłócanie wizyt na Wawelu

fot. Stanisław Rozpędzik/PAP

Od kilku miesięcy wizytom Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu towarzyszą protesty. W sobotę prezes PiS poinformował, że rozważa pozwanie zakłócających jego wizyty na grobie brata.

Jarosław Kaczyński wraz z politykami PiS odwiedza Wawel przy okazji miesięcznicy pogrzebu pary prezydenckiej. Odwiedzinom towarzyszą od wielu miesięcy protestujący przeciwko upolitycznianiu sprawy katastrofy Smoleńskiej -Ja naprawdę poważnie rozważam w tej chwili możliwość wytoczenia procesów cywilnych tym, którzy tam funkcjonują. Z tego powodu, że ktoś narusza moje elementarne prawo. Ja mam prawo - tak jak każdy zresztą pojechać na Wawel, tam jest grób mojego brata (...). Nikt nie ma prawa ograniczać niczyjego prawa (...) do poruszania się - a to jest ograniczane i trzeba tutaj pomocy policji, żeby móc się tam dostać" - powiedział prezes PiS w sobotnim wywiadzie dla TVP Info, nagranym podczas Kongresu "Polska Wielki Projekt.

Jarosław Kaczyński rozważa wytoczenie protestującym procesów cywilnych oraz obciążenia ich kosztami ochrony policyjnej -Bo prawo do demonstracji czy do modlitwy jest prawem zupełnie podstawowym i ci, którzy uniemożliwiają tego rodzaju działania, tego rodzaju przedsięwzięcia powinni być odpowiednio traktowani przez wymiar sprawiedliwości - stwierdził Kaczyński.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Sytuacja dotyczy kilku powiatów w Wielkopolsce
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro