Reklama

Po 3 latach pociąg "pod parą" wyruszył z Poznania

15 maja - po trzyletniej przerwie parowozy powróciły na wielkopolskie tory. Od soboty uruchomione zostały regularne kusy pociągów z parowozem pomiędzy Wolsztynem i Poznaniem.

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach naszego portalu od poniedziałku, 15 maja, na regularne trasy w Wielkopolsce wróciły parowozy. Będą obsługiwać wybrane połączenia na trasach Wolsztyn - Leszno i Wolsztyn - Poznań. Parowozy na linii Wolsztyn - Leszno będą prowadzić 4 pociągi dziennie kursujące w dni robocze. Tymczasem na linii Wolsztyn - Poznań cztery pociągi z parowozem będą kursować w soboty. Pociągiprowadzone przez zabytkowe parowozy wyruszą na tory dzięki współpracy Instytucji Kultury Parowozowni Wolsztyn - właściciela wolsztyńskich parowozów i kompleksu zabytkowej parowozowni czyli PKP Cargo oraz samorządów miasta Wolsztyna, powiatu wolsztyńskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Instytucja Kultury Parowozowni Wolsztyn zapewnia, że pociągi w trakcji parowej będą posiadały odpowiednie wagony, zapewniające pasażerom porównywalny do tradycyjnych pociągów standard i komfort podróżowania - informowała Beata Wagner z Kolei Wielkopolskich.

Pierwszy planowy pociąg z parowozem z Wolsztyna pojawił się dziś na Dworcu Głównym w Poznaniu przed godziną 8. Czekali już na niego i miłośnicy kolei.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro