Reklama
Reklama

Beata Szydło o kolejnych wyborach: W 2019 roku chcemy mieć większość konstytucyjną

fot. Bartłomiej Zborowski/PAP
fot. Bartłomiej Zborowski/PAP

Obszerny wywiad z Beatą Szydło został opublikowany w sobotnim Super Expressie. Szefowa rządu stwierdziła, że celem PiS jest zdobycie większości konstytucyjnej w 2019 roku.

Duża część wywiadu poświęcona jest aktualnym problem Polski i Europy. Szefowa polskiego rządu podtrzymuje, że Polska nie zamierza przyjmować uchodźców. Beata Szydło odniosła się też do sondaży, z których wynika, że Polacy nie widzą potrzeby organizacji miesięcznic smoleńskich -To jest upamiętnienie tych, którzy zginęli, to przede wszystkim przypominanie, że ta katastrofa ciągle pozostaje niewyjaśniona, ciągle musimy sobie poradzić z wielką traumą, która po 2010 roku jest w naszym narodzie. Jeżelibyśmy nie organizowali miesięcznic smoleńskich i nie mówili o tym, co się wydarzyło, o potrzebie upamiętnienia ofiar i wyjaśnienia tej katastrofy, to jest tak wiele różnych ośrodków opiniotwórczych, które zabiegają o to, żeby zupełnie zapomnieć Smoleńsk, że po prostu do tego by doszło. W cywilizowanym świecie nie ma państwa, które pozwoliłoby na to, aby katastrofa, w której zginął prezydent, nie została wyjaśniona - powiedziała Szydło, która stwierdziła, że Polacy będą co roku i co miesiąc pamiętali o tym co się wydarzyło.

Premier polskiego rządu wybiega również w przyszłość i snuje plany polityczne na kolejne wybory w 2019 roku. Wypowiada się między innymi na temat możliwości zmiany konstytucji, co ostatnio zasugerował Andrzej Duda -Niemniej, żeby zmienić konstytucję, trzeba mieć taką możliwość. To znaczy trzeba mieć większość konstytucyjną i to jest cel, który musimy sobie postawić jako obóz polityczny, by w 2019 r. taką większość mieć - wyjaśnia Szydło i dodała, że widzi obszary konstytucji , które wymagają zmian -Osobiście chciałabym, aby zapisać w konstytucji gwarancje wsparcia dla rodzin czy też gwarancje wieku emerytalnego - czyli tych projektów, które wprowadziliśmy w życie, a które PO po dojściu do władzy zlikwiduje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro