Reklama
Reklama

Remont mostu na ul. Warszawskiej: utrudnienia do końca października

fot. PIM

W nocy z niedzieli na poniedziałek na moście nad Cybiną w ciągu ulicy Warszawskiej rozpocznie się remont. Potrwa do końca października i oznacza spore utrudnienia dla kierowców.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zmiany w organizacji ruchu zajdą w nocy z 21 na 22 maja. - Ruch samochodowy odbywać się będzie dwukierunkowo po jednej jezdni ul. Warszawskiej. Udostępniony będzie jeden pas ruchu w kierunku Swarzędza i jeden pas w kierunku Poznania. W pierwszym etapie zamknięta będzie nitka południowa mostu, w kolejnym północna. Prace pod mostem wykonywane będą połówkowo, tak aby zabezpieczyć przejście dla pieszych po jednej stronie - wyjaśnia. Kierowcy będą tu mogli jechać z maksymalną prędkością 50 km/h.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Roboty będą prowadzone etapami do końca października. Wykonawcą jest firma Strabag, której zadaniem będzie m.in. rozebranie i remont wyposażenia mostu (balustrad i barier), a także wykonanie nowych nawierzchni na dojazdach do mostu, chodnikach i ścieżce oraz zapewnienie oznakowania poziomego i pionowego. - Przebudowa obiektów wiąże się także z pracami pod mostem, gdzie zlokalizowane jest przejście dla pieszych. W tej części mostu wykonana zostanie renowacja filarów, zabezpieczenia słupów podpór i ścian. Skarpy pod mostem zostaną umocnione betonowymi płytami.

Remont jest konieczny ze względu na uszkodzenia spowodowane dużym ruchem aut i działaniem erozyjnym wody.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro