Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Remont mostu na ul. Warszawskiej: utrudnienia do końca października

KaT
piątek, 19.05.2017 r.
godz. 14.39
KaT | piątek, 19.05.2017 r., godz. 14.39
Remont mostu na ul. Warszawskiej: utrudnienia do końca października
fot. PIM

W nocy z niedzieli na poniedziałek na moście nad Cybiną w ciągu ulicy Warszawskiej rozpocznie się remont. Potrwa do końca października i oznacza spore utrudnienia dla kierowców.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 997 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zmiany w organizacji ruchu zajdą w nocy z 21 na 22 maja. - Ruch samochodowy odbywać się będzie dwukierunkowo po jednej jezdni ul. Warszawskiej. Udostępniony będzie jeden pas ruchu w kierunku Swarzędza i jeden pas w kierunku Poznania. W pierwszym etapie zamknięta będzie nitka południowa mostu, w kolejnym północna. Prace pod mostem wykonywane będą połówkowo, tak aby zabezpieczyć przejście dla pieszych po jednej stronie - wyjaśnia. Kierowcy będą tu mogli jechać z maksymalną prędkością 50 km/h.

Roboty będą prowadzone etapami do końca października. Wykonawcą jest firma Strabag, której zadaniem będzie m.in. rozebranie i remont wyposażenia mostu (balustrad i barier), a także wykonanie nowych nawierzchni na dojazdach do mostu, chodnikach i ścieżce oraz zapewnienie oznakowania poziomego i pionowego. - Przebudowa obiektów wiąże się także z pracami pod mostem, gdzie zlokalizowane jest przejście dla pieszych. W tej części mostu wykonana zostanie renowacja filarów, zabezpieczenia słupów podpór i ścian. Skarpy pod mostem zostaną umocnione betonowymi płytami.

Remont jest konieczny ze względu na uszkodzenia spowodowane dużym ruchem aut i działaniem erozyjnym wody.