Reklama
Reklama

Proces Hossa nie ruszył: przez zły stan zdrowia oskarżonego

Zatrzymanie Hossa w marcu 2017 roku | fot. Policja
Zatrzymanie Hossa w marcu 2017 roku | fot. Policja

W piątek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu ma się rozpocząć proces Arkadiusza Ł., pseudonim Hoss, nazywanego też "cygańskim baronem". Hoss jest uważany za twórcę oszustw metodą na wnuczka. Proces miał się rozpocząć już w marcu, ale nie stało się to m.in. ze względu na... zatrzymanie Ł.

17 marca w poznańskim Sądzie Okręgowym miał ruszyć proces Hossa i jego brata. Z dwóch powodów się to nie udało. Po pierwsze w sądzie nie pojawił się prokurator. Po drugie, sytuację "skomplikowało" zatrzymanie Hossa przez poznańskich policjantów - "łowców głów", do którego doszło dzień wcześniej. Mężczyzna chciał uczestniczyć w postępowaniu, ale nie zdążono zorganizować dla niego transportu (zatrzymano go w Warszawie). Tym razem Hoss jest już w poznańskim areszcie, do którego dowieziono go z Warszawy.

W piątek proces ma się w końcu rozpocząć. Rozprawę Arkadiusza Ł. i jego brata Adama P. zaplanowano na godzinę 10.00. Sprawa dotyczy oszustw metodą na wnuczka, do których dochodziło poza granicami naszego kraju - m.in. w Niemczech czy w Luksemburgu. Od seniorów wyłudzono około 2 milionów złotych.

W ubiegłym tygodniu do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie Sorai P. - siostry mężczyzn. Jest ona oskarżona m.in. o udział w "mafii wnuczkowej". Kobieta miała dzwonić do seniorów m.in. w Niemczech i podając się za członka ich rodzin, wyłudzać od nich pieniądze.

  • Aktualizacja
    piątek, 19.05.2017 r., godz. 12.51
    Aktualizacja
    piątek, 19.05.2017 r., godz. 12.51
    Tym razem proces nie ruszył ze względu na zły stan zdrowia Hossa. Mężczyzna pojawił się na sali rozpraw, ale dostał ataku dusznicy bolesnej. Na miejsce wezwano karetkę. Kolejna próba rozpoczęcia procesu w czerwcu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro