Pogoda jutro  Pogoda Poznań
14 8

Proces Hossa nie ruszył: przez zły stan zdrowia oskarżonego

KaT
piątek, 19.05.2017 r.
godz. 08.55
KaT | piątek, 19.05.2017 r., godz. 08.55
Proces Hossa nie ruszył: przez zły stan zdrowia oskarżonego
Zatrzymanie Hossa w marcu 2017 roku - fot. Policja

W piątek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu ma się rozpocząć proces Arkadiusza Ł., pseudonim Hoss, nazywanego też „cygańskim baronem”. Hoss jest uważany za twórcę oszustw metodą na wnuczka. Proces miał się rozpocząć już w marcu, ale nie stało się to m.in. ze względu na... zatrzymanie Ł.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
14°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
14°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

17 marca w poznańskim Sądzie Okręgowym miał ruszyć proces Hossa i jego brata. Z dwóch powodów się to nie udało. Po pierwsze w sądzie nie pojawił się prokurator. Po drugie, sytuację „skomplikowało” zatrzymanie Hossa przez poznańskich policjantów - „łowców głów”, do którego doszło dzień wcześniej. Mężczyzna chciał uczestniczyć w postępowaniu, ale nie zdążono zorganizować dla niego transportu (zatrzymano go w Warszawie). Tym razem Hoss jest już w poznańskim areszcie, do którego dowieziono go z Warszawy.


W piątek proces ma się w końcu rozpocząć. Rozprawę Arkadiusza Ł. i jego brata Adama P. zaplanowano na godzinę 10.00. Sprawa dotyczy oszustw metodą na wnuczka, do których dochodziło poza granicami naszego kraju - m.in. w Niemczech czy w Luksemburgu. Od seniorów wyłudzono około 2 milionów złotych.

W ubiegłym tygodniu do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie Sorai P. - siostry mężczyzn. Jest ona oskarżona m.in. o udział w „mafii wnuczkowej”. Kobieta miała dzwonić do seniorów m.in. w Niemczech i podając się za członka ich rodzin, wyłudzać od nich pieniądze.

AKTUALIZACJA
piątek, 19.05.2017 r.,
godz. 12.51

AKTUALIZACJA | piątek, 19.05.2017 r., godz. 12.51

Tym razem proces nie ruszył ze względu na zły stan zdrowia Hossa. Mężczyzna pojawił się na sali rozpraw, ale dostał ataku dusznicy bolesnej. Na miejsce wezwano karetkę. Kolejna próba rozpoczęcia procesu w czerwcu.