Reklama

W sobotę Noc Muzeów: w blisko 40 poznańskich instytucjach!

fot. Paweł F. Matysiak / archiwum

Już w sobotę miłośnicy sztuki będą mogli wziąć udział w Nocy Muzeów. To okazja do bezpłatnego odwiedzania ekspozycji w muzeach i innych instytucjach kulturalnych. Program jest wypełniony po brzegi atrakcjami.

Blisko 40 instytucji zaprasza poznaniaków w sobotę na Noc Muzeów. Ekspozycje i wystawy będzie można podziwiać za darmo (z wyjątkiem World Press Photo w CK Zamek - tu będą obowiązywać bilety). - Z roku na rok liczba uczestników Nocy Muzeów rośnie, a w Poznaniu osiągnęła w minionych latach blisko 70 000 osób - wyjaśniają organizatorzy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


W Muzeum Narodowym do obejrzenia będą między innymi wystawy niemieckiego artysty Hansa Arpa i polskiego malarza Janusza Przybylskiego. W Muzeum Etnograficznym zobaczymy m.in. wystawę "Romowie ≠ Cyganie", a Wielkopolskim Muzeum Wojskowym - "Legia cudzoziemska - Polacy w służbie Francji". Do odkrycia przestrzeni Muzeum Sztuk Użytkowych zapraszają pracownicy tej instytucji i zachęcają do ściągnięcia specjalnej aplikacji na smartfony. Muzeum i jego oddziały będą czynne przeważnie od 17.00 do 1.00 w nocy.

W Muzeum Archeologicznym podczas Nocy Muzeów odbędzie się m.in. inscenizacja "pogrzeb Wezyra", która będzie obejmować przygotowania do pogrzebu, mumifikację, kondukt żałobny oraz przejście do zaświatów. W swoje progi zapraszają też Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK Poznań, nieczynna zajezdnia przy ulicy Madalińskiego, a także Pracownia Muzeum Ziemi na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu, w której można zobaczyć m.in. kolekcję meteorytów, minerałów, skał i okazów paleontologicznych.

Propozycji jest znacznie więcej. Brama Poznania zaprasza na zwiedzanie ekspozycji głównej i śluzy katedralnej, a także na Noc Muzeów na Trakcie Królewsko-Cesarskim. Chętni będą mogli zobaczyć jak działa Kino Muza, a w CK Zamek zobaczymy wystawę World Press Photo (7 zł wstęp) czy zwiedzić zamkowe przestrzenie. W Noc Muzeów otwarta też będzie Galeria Miejska Arsenał, w której będzie można zobaczyć wystawy "Jutro nie przyjdzie nigdy". Sobotnia noc to także okazja do zwiedzenia Lech Browary Wielkopolski.

Transport w trakcie Nocy Muzeów zapewni linia tramwajowa M, która będzie kursować od 17.00 do północy co 30 minut na trasie MADALIŃSKIEGO - Hetmańska - Głogowska - ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA - Głogowska - Roosevelta - Święty Marcin - Al. Marcinkowskiego - Podgórna - Dowbora-Muśnickiego - most Św. Rocha - Kórnicka - Jana Pawła II - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - 28 Czerwca - MADALIŃSKIEGO (kursy odbywające się po godz 21:00 będą się odbywały bez wjazdu do zaj. Głogowska). Linia obsługiwana będzie zabytkowym taborem.

Szczegóły programu TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro