Reklama

Strzelał do przechodniów na Jeżycach: trafi do więzienia

Z okien tego bloku strzelano do przechodniów

W marcu ubiegłego roku na poznańskich Jeżycach doszło do postrzelenia dwóch mężczyzn z wiatrówki. Jeden z nich w stanie ciężkim trafił do szpitala. 24-latek, który strzelał do mężczyzn został prawomocnie skazany na 3 lata i 10 miesięcy więzienia.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w marcu 2016 roku. Dwóch mężczyzn po wypiciu alkoholu i zapaleniu marihuany postanowiło postrzelać z wiatrówki do przechodniów na Jeżycach. Ich ofiarą padło dwóch mężczyzn - 26-letni rowerzysta (został lekko ranny), którego postrzelono w plecy oraz 55-latek, który został postrzelony w klatkę piersiową. Drugi mężczyzna trafił do szpitala w stanie ciężkim. Najpierw leżał w szpitalu kilka tygodni, a później przeszedł długą rehabilitację. Cały czas mężczyzna nie jest w stanie wrócić do formy sprzed wypadku.

Sprawców zatrzymano w dniu, w którym doszło do zdarzenia. W sierpniu 2016 roku poinformowano, że starszy z mężczyzn, wtedy 23-letni Tadeusz M., będzie odpowiadać m.in. za usiłowanie zabójstwa. Wówczas groziłoby mu dożywocie. Nie przyznał się do winy twierdząc, że nic nie pamięta. Już w grudniu ubiegłego roku mężczyzna usłyszał wyrok. Zmieniono kwalifikację czynu na bezpośrednie narażenie na utratę zdrowia bądź życia. Decyzją sądu sprawca miał spędzić w więzieniu 3 lata i 10 miesięcy. Wyrok nie był prawomocny. Obrońcy Tadeusza M. chcieli uchylenia wyroku natomiast oskarżyciel domagał się 15 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa. Jak informuje Radio Poznań w czwartek Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok. Mężczyzna trafi do wiezienia na 3 lata i 10 miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro