Reklama
Reklama

Ładna pogoda sprzyja wypadkom. Policjanci apelują o ostrożność na drogach!

Śmiertelny wypadek, do którego doszło w środę na DK5. | fot. Krystian
Śmiertelny wypadek, do którego doszło w środę na DK5. | fot. Krystian

W ostatnich dniach w Wielkopolsce odnotowano więcej poważnych wypadków na drogach - zdaniem ekspertów im lepsza pogoda tym większa brawura kierowców.

Rosnącą liczbę wypadków policjanci odnotowują od Wielkanocy. Święta oraz weekend majowy okazały się najtragiczniejsze do lat pod względem liczby śmiertelnych zdarzeń. W Wielkopolsce tylko od początku tygodnia doszło do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W tym samym czasie doszło również do kilkunastu groźnie wyglądających kolizji. Jak się okazuje tragiczne zdarzenia na drogach to skutek nie tylko brawury. My możemy potwierdzić tę prawidłowość, czy raczej powinniśmy powiedzieć nieprawidłowość - im lepsza pogoda tym więcej tych wypadków, niestety tragicznych w skutkach. Większa prędkość, lepsze warunki na drogach powodują, że tych wypadków jest więcej - mówi mł. bryg. Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskich strażaków.

Nawet jeśli pogoda dopisuje i wydaje się, że warunki do bezpiecznej jazdy są wprost wymarzone należy pamiętać o o jednej, bardzo ważnej zasadzie - jedźmy wyraźnie. Nawet jeśli popełnimy jakiś błąd malutki, co się każdemu może zdarzyć - kierowca za nami będzie to widział i może zareagować - mówi Piotr Monkiewicz, Automobilklub Wielkopolski.

Policjanci przypominają, że dobre warunki na drogach to nie jest pretekst to przekraczania dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców cały czas o zachowanie rozwagi na drodze oraz o dostosowanie prędkości do warunków na tej drodze panujących - mówi Patrycja Banaszak z poznańskiej policji. Policjanci przypominają też o tym, że cały czas będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro