Reklama
Reklama

ZDM uszczelnia Strefę Płatnego Parkowania: na jakich ulicach?

Od poniedziałku na poznańskim Starym Mieście Strefa Płatnego Parkowania będzie obowiązywać w trzech nowych lokalizacjach.

W ramach uszczelnienia SPP za parkowanie trzeba będzie od poniedziałku płacić na ulicy Hejmowskiego. Kierowcy będą tu mieć do dyspozycji 13 miejsc parkingowych. Dodatkowo będą tu 3 miejsca dla służb oraz 2 koperty dla osób niepełnosprawnych.

Drugą ulicą, na której obowiązywać będzie SPP, jest ulica Ojca H. Kowalczyka. Powstanie tu 8 miejsc parkingowych i 2 koperty dla niepełnosprawnych. Strefa Płatnego Parkowania zostanie też wprowadzona na ulicy Na Podgórniku. Tu dostępnych będzie 17 miejsc parkingowych.

Ale nie tylko poszerzając strefę, ZDM ją uszczelnia. - Analizujemy m.in. dokumenty, na podstawie których wydajemy identyfikatory mieszkańca SPP. Umowy użyczenia bardzo często mają charakter fikcyjny, a więc umowę podpisywało się na użyczenie pojazdu od osoby, która mieszkała poza Poznaniem i na taki pojazd można było wydać identyfikator mieszkańca, który kosztuje jedynie 10 złotych - mówi Tadeusz Nawalaniec z ZDM. - Przekazujemy część tych umów do skontrolowania przez Izbę Skarbową. Od takich umów zawsze trzeba zapłacić podatek dochodowy i to obejmuje ewentualna kontrola - dodaje. Okazuje się, że takie działania przynoszą efekty - w 2017 roku identyfikatorów mieszkańca SPP wydanych na podstawie umów użyczenia jest o 290 mniej niż w 2015 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro