Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer śladami Enigmy

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer po Poznaniu. 27 maja odbędzie się spacer poznańskimi śladami Enigmy.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W maju odbędzie się spacer poznańskimi śladami Enigmy -W dwudziestoleciu międzywojennym w Poznaniu rozpoczęły się działania, które doprowadziły do jednego z największych sukcesów w historii polskiego wywiadu - złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. W czasie naszej wycieczki pokażemy miejsca związane z tą historią - wnętrza Zamku Cesarskiego czy kamienicę, w której mieszkał Henryk Zygalski - jedyny z trzech kryptologów urodzony w Poznaniu. Nie zabraknie historii powstania Uniwersytetu Poznańskiego i opowieści o mniej znanych bohaterach, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a byli związani z Poznaniem i Wielkopolską. Na koniec wycieczki istnieje możliwość samodzielnego zwiedzenia multimedialnej ekspozycji Szyfrokontenera - mobilnej wystawy zapowiadającej Centrum Szyfrów Enigma - zachęcają przewodnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

27 maja odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11, a druga o 17. Początek wycieczki przy Szyfrokontenerze przed Centrum Kultury Zamek. Wycieczka jest bezpłatna, ale po jej zakończeniu można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro