Kolejorz ponownie słabszy w klasyku. Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0

W meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań nie wykorzystał szansy na objęcie prowadzenia w Lotto Ekstraklasie i przegrał 0:2 z Legią Warszawa.

Trener Nenad Bjelica przed ważnymi meczami lubi zaskoczyć w kwestii wyboru wyjściowego składu i podobnie było tym razem: na pozycji wysuniętego napastnika pojawił się Dawid Kownacki, który w ostatnich tygodniach rzadko był posyłany na boisko.
Legia szybko wypracowała sobie przewagę i już w 7. minucie prowadziła 1:0. Długą piłkę w kierunku Vadisa Odjidji-Ofoe posłał Maciej Dąbrowski, a Belg wykorzystał niezdecydowanie defensorów Kolejorza i mocnym strzałem przy słupku pokonał Matusa Putnockiego.
Goście wyglądali na nieco zagubionych, co starali się wykorzystać gospodarze. Ogromne problemy lechitom sprawiał Odjidja-Ofoe, który wygrywał mnóstwo indywidualnych pojedynków. Strzałów próbowali m.in. Dominik Nagy i Guilmerhe, ale Wojskowym nie udało się podwyższyć prowadzenia.
Po około 20 minutach gra się wyrównała, pojawiło się też sporo ostrych fauli. Lechowi wciąż trudno było jednak sforsować defensywę Legii. Najaktywniejsi byli Maciej Makuszewski i Wołodymyr Kostewycz, ale ich akcje oskrzydlające kończyły się nieskutecznymi dośrodkowaniami.
Do przerwy utrzymała się nieznaczna przewaga Legii, więcej bramek jednak nie zobaczyliśmy.
Po zmianie stron sygnał do ataku dał Makuszewski, ale po jego strzale piłka wylądowała w bocznej siatce. Przez mniej więcej kwadrans Lech grał odważnie i podejmował ryzyko, dzięki czemu w końcu zaczął stwarzać jakikolwiek zagrożenie. Centry Tomasza Kędziory czy Kostewycza nie doszły jednak do Dawida Kownackiego.
Trener Bjelica uciekał się do roszad personalnych, ale niewiele to zmieniało. Legia wytrzymała napór i zaczęła się "odgryzać" Kolejorzowi. Na boisku pojawił się m.in. Kasper Hamalainen, ale tym razem to nie on wystąpił w roli "Jokera".
W 83. minucie lechici zostawili zbyt dużo swobody Tomaszowi Jodłowcowi, a ten posłał prostopadłą piłkę w kierunku Michała Kucharczyka. Linii spalonego nie upilnował w tej sytuacji Kostewycz i rezerwowy Legionistów ustalił wynik spotkania.

Wynik środowego meczu nie przesądził o mistrzostwie, ale Legia nie musi już oglądać się na żadnego rywala, a Lech musi liczyć na jej potknięcie. Można oczywiście dyskutować czy w pierwszej połowie Kolejorzowi należał się rzut karny, ale fakty są bezlitosne: drużyna Nenada Bjelicy znów rozczarowała w ważnym meczu, przez 90 minut oddała jeden celny strzał i była po prostu słabsza od gospodarzy.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (1:0)

Legia: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin - Guilherme (Kucharczyk 74"), Vadis Odjidja-Ofoe, Dominik Nagy (Hamalainen 64") - Miroslav Radović (Kopczyński 86")

Rezerwowi: Radosław Cierzniak, Michał Kopczyński, Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen, Tomas Necid, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Maciej Wilusz, Wołodymyr Kostewycz - Łukasz Trałka, Maciej Gajos (Tetteh 76"), Mihai Radut (Tomczyk 84")- Maciej Makuszewski, Dawid Kownacki, Radosław Majewski (Robak 60")

Rezerwowi: Jasmin Burić, Lasse Nielsen, Tymoteusz Puchacz, Paweł Tomczyk, Marcin Wasielewski, Abdul Aziz Tetteh, Marcin Robak

Bramki: Odjidja-Ofoe 7", Kucharczyk 83"

Kartki: Guilherme 20" (żółta), Raodvić 23" (żółta), Trałka 29" (żółta), Odjidja-Ofoe 72" (żółta), Tetteh 77" (żółta)

90
2 minuty do końca
90
4 minut doliczone
90
Piłka po zagraniu Makuszewskiego utknęła gdzieś w linii obrony i została wybita z pola karnego Legii
84
Świetne podanie z głębi pola od Jodłowca, Kucharczyk w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad Putnockim i wykończył akcję strzałem z główki
83
Dramat Lecha, bramka dla Legii
82
Robak mocno uderzał z dystansu, ale bardzo niecelnie
80
10 minut + to co doliczy arbiter - tyle czasu zostało Lechowi
78
Moulin celnie uderzał z rzutu wolnego, ale Putnocky złapał piłkę
77
I już żółta kartka dla Tetteha za faul na Ofoe
77
Zaskakująca zmiana, być może trener Bjelica chce zagęścić środek pola i zwiększyć liczbę odbiorów
66
Ależ szczęście Lecha! Gospodarze wymienili kilka świetnych podań, w końcu potężnie uderzył Guilherme, w ostatniej chwili zablokował go Bednarek
65
Celny strzał Guilherme, pewna interwencja Putnockiego
64
Zmiana w Legii: Hamalainen wchodzi na boisku, schodzi z niego Nagy
63
Zaczynają podejmować coraz większe ryzyko lechici, legioniści czekają na okazje do kontrataków
57
Lech podjął w końcu ryzyko, gra szybko i ofensywnie. Wynik meczu nie jest jeszcze przesądzony
56
Rzut rożny dla Legii, piłka przeleciała wzdłuż bramki Lecha, ale nikt nie zdołał jej strącić