Zwycięstwo Warty w Niepołomicach. Zieloni krok od utrzymania

Bardzo dobre wiadomości napłynęły w środowe popołudnie z Niepołomic. Piłkarze Warty Poznań pokonali tam 2:1 miejscową Puszczę.

Zieloni bardzo dobrze spisują się na wyjazdach, ale gospodarze spotkania zajmują miejsce premiowane awansem do I ligi i to oni byli faworytem.

Wynik otworzyli jednak goście. W 23. minucie Łukasz Białożyt posłał dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Toru lotu piłki nie przeciął żaden z jego partnerów, a futbolówka kozłowała i zaskoczyła golkipera Puszczy.

Gospodarze starali się wyrównać, stworzyli sobie kilka niezłych okazji, ale to piłkarze Warty ponownie cieszyli się z bramki. Autorem trafienia znów był Białożyt, który strzałem z linii pola karnego wykończył szybą kontrę swojego zespołu.

Po zmianie stron Puszcza ponownie ruszyła do ataków. Defensywę Warty udało jej się sforsować dopiero w 71. minucie.

Gospodarze mieli idealną okazję do wyrównania, ale strzał z rzutu karnego w wykonaniu Piotra Stawarczyka obronił Tomasz Laskowski.

Dzięki wygranej Warta ma po 31 kolejkach 38 punktów na koncie, co daje 10. lokatę w tabeli II ligi i 6 punktów przewagi nad strefą spadkową. Do końca rozgrywek pozostały już tylko 3 serie spotkań. W sobotę Zieloni podejmą Rozwój Katowice.

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 1:2 (0:2)

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski, 4. Łukasz Furtak (37′ 14. Kamil Łączek), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków, 7. Marcel Kotwica, 8. Longinus Uwakwe (ż) (46′ 2. Damian Łanucha), 17. Bartosz Żurek (46′ 11. Dominik Radziemski), 20. Filip Wójcik (57′ 16. Dominik Zawadzki), 10. Maciej Domański, 19. Marcin Orłowski

Warta Poznań: 12. Tomasz Laskowski, 19. Krzysztof Biegański, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 6. Nikodem Fiedosiewicz, 10. Adrian Laskowski, 14. Łukasz Białożyt (77′ 11. Filip Brzostowski), 20. Michał Cywiński (85′ 13. Adrian Szynka), 18. Gracjan Goździk, 15. Mateusz Broź (74′ 4. Wojciech Onsorge)

Bramki: Orłowski 72" - Białożyt 23", 33"