Reklama
Reklama

Biegł za rowerzystką z nożem i groził jej śmiercią

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Chodzieży zatrzymali mężczyznę, który w miniona sobotę na jednej z ulic miasta zaatakował rowerzystkę. Szybko okazało się, że mężczyzna był pijany.

W minioną sobotę dyżurny chodzieskiej komendy policji został powiadomiony, że na jednej z ulic miasta mężczyzna z nożem w ręku biegnie za rowerzystką i krzyczy, że ją zabije -Natychmiast w to miejsce zostały skierowane dwa patrole. Podejmujący interwencję funkcjonariusze bardzo szybko obezwładnili napastnika, a następnie go zatrzymali. Jak się okazało 37-letni mężczyzna szedł w towarzystwie 37-letniej kobiety chodnikiem, po którym z przeciwnego kierunku rowerem poruszała się rowerzystka. W momencie, w którym osoby się wymijały, mężczyzna uderzył w głowę rowerzystkę, która następnie zatrzymała się i zwróciła mu uwagę. To spowodowało, że 37-latek stał się bardzo agresywny, wyjął z kieszeni nóż i grożąc kobiecie pozbawieniem życia, zaczął biec w jej kierunku. Wystraszona rowerzystka zaczęła uciekać - relacjonujeDariusz Szęfel, oficer prasowy miejscowej policji.

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że jest on pijany. Jego sprawą zajmie się sąd, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet kilku lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro