Reklama
Reklama

Od 15 czerwca koniec roamingu w UE. Operatorzy, w tym INEA, obniżają stawki

fot. eric gross / freeimages.com
fot. eric gross / freeimages.com

Już za miesiąc, zgodnie z przyjęta dyrektywą unijną, zmienią się zasady naliczania opłat za rozmowy, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów, a także transmisję danych na terenie Unii Europejskiej. Polscy operatorzy, w tym INEA, obniżają stawki.

Zgodnie z założeniami dyrektywy, na terenie całej Unii Europejskiej od 15 czerwca powinniśmy móc korzystać z usług telekomunikacyjnych tak jak w kraju, z którego pochodzimy. Rzeczywiście - operatorzy obniżają stawki, ale tylko jeden zdecydował się na umożliwienie klientom korzystania z roamingu w ramach abonamentu bez dodatkowych opłat. To Orange.

Jak przedstawiają się warunki od 15 czerwca?

Abonenci Orange będą mogli korzystać z roamingu w UE bez dodatkowych opłat (chodzi o połączenia głosowe przychodzące i wychodzące oraz SMS). W przypadku internetu abonenci mają do wykorzystania Limit GB w pakiecie, a po jego przekroczeniu będą płacić 0,04 zł za 1MB.

W przypadku Play minuta połączenia wychodzącego będzie kosztować do 0,30 zł, a odebranego do 0,05 zł. SMS i MMS oraz 1MB internetu będzie kosztować maksymalnie 0,09 zł. W części taryf abonenci będą mieć do wykorzystania bezpłatne pule.

W Plusie minuta połączenia wychodzącego będzie kosztować 0,49 zł, a przychodzącego - maksymalnie 0,05 zł (limit 300 bezpłatnych minut rocznie). SMS będzie kosztować 0,19 zł, MMS - 0,40 zł za każde rozpoczęte 100 kB (nie więcej niż 1 zł), a 1MB internetu - 0,19 zł.

W T-Mobile, w zależności od taryfy, za minutę wychodzącego połączenia zapłacimy maksymalnie 0,29 zł, a za wysłanie SMS, MMS lub 1MB internetu zapłacimy maksymalnie 0,09 zł. Abonenci także będą mieli do wykorzystania bezpłatne pakiety. Po ich wykorzystaniu trzeba będzie uiścić opłatę.

Swoją ofertę do wymogów unijnych dostosowuje również INEA. Od 15 czerwca w roamingu za minutę połączenia wychodzącego zapłacimy 0,29 zł, a przychodzącego - 0,05 zł (dostępna pula 400 bezpłatnych minut). SMS i MMS będą kosztować 0,18 zł, a 1MB internetu - 0,12 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro