Reklama

Nowe buspasy na ulicach? W środę i czwartek możesz zabrać głos!

W środę i czwartek na poznaniaków zainteresowanych powstaniem nowych buspasów w mieście czekać będzie punkt konsultacyjny, w którym będzie można wypełnić ankietę na ten temat. Z dotychczasowych konsultacji wynika, że większość osób jest za zmianami proponowanymi przez miasto.

Wczesną wiosną miasto zapowiedziało, że wkrótce na ulicach pojawią się nowe buspasy. Pierwszy z nich zaplanowano na ulicy Garbary, na odcinku między ulicą Armii Poznań i skrzyżowaniem z ulicą Strzelecką (tylko na jezdni w kierunku ulicy Królowej Jadwigi). Mają z niego korzystać nie tylko autobusy, ale też taksówki, służby komunalne, rowerzyści, motocykliści i samochody, które przewożą minimum 3 osoby. Równocześnie ten buspas ma się stać tzw. "drogą życia", po której będą mogły jeździć służby ratunkowe. Drugi buspas zaplanowano na ulicy Droga Dębińska pomiędzy ulicami Jordana i Krzywoustego (jezdnia w kierunku centrum Poznania). W przypadku ulicy Mostowej buspas ma zostać wytyczony na odcinku między ulicami Cegielskiego i Ewangelicką.

W kwietniu okazało się, że w tym roku drogowcom uda się wydzielić prawdopodobnie tylko buspas na ulicy Mostowej, ale konsultacje w sprawie trzech lokalizacji cały czas trwają. W środę i czwartek zaplanowano sondaż uliczny. - 17 maja nasze stanowisko znajdować się będzie w okolicach przystanku autobusowego (linii 74 i 90) u zbiegu ulic Garbary i Małe Garbary. Na zainteresowanych czekać będziemy w godzinach od 10.00 do 17.00. W czwartek przeniesiemy się na plac Bernardyński (także obok przystanku autobusowego) - informuje ZDM. Godziny działania punktu w czwartek będą takie same jak w środę.

Każdy chętny może przyjść do punktu konsultacyjnego i wypełnić ankietę. Tymczasem do 8 maja można było przesyłać uwagi do koncepcji drogą internetową. - Przyszło 15 wiadomości. Więcej osób było za niż przeciwko zmianom w organizacji ruchu. Uwagi najczęściej dotyczyły lokalizacji kopert dla dostaw. Pytano również o sposób weryfikacji, czy w samochodzie osobowym jadącym po buspasie są dwie, czy trzy osoby. Proponowano również przedłużenie buspasa na ul. Mostowej - dodaje ZDM.

Podsumowanie konsultacji zaplanowano na 25 maja o godzinie 17.00 w Sali Białej UMP przy placu Kolegiackim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro