Reklama

Poznańskie CBA zatrzymało trzech żołnierzy: m.in. podpułkownika z Konina

fot. Jakub Kazmierczak / archiwum
fot. Jakub Kazmierczak / archiwum

Pułkownik, podpułkownik oraz starszy chorąży usłyszą zarzuty związane z płatną protekcją. Zatrzymali ich funkcjonariusze poznańskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

- Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w sprawie przyjmowania w okresie 2015 - styczeń 2016 r. w Powidzu i w Warszawie korzyści majątkowych lub osobistych związanych z powoływaniem do Narodowych Sił Rezerwowych, do zawodowej służby wojskowej lub za przeniesienie na wyższe stanowisko - wyjaśnia Piotr Kaczorek z CBA.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Poznańscy funkcjonariusze CBA wraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej i Służby Kontrwywiadu Wojskowego zatrzymali trzech oficerów - pułkownika służącego w warszawskim Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, podpułkownika komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie oraz starszego chorążego z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Obecnie trwa przeszukiwanie miejsc zamieszkania zatrzymanych oraz ich pomieszczeń służbowych. Żołnierze w poznańskiej prokuraturze do spraw wojskowych usłyszą zarzuty związane z płatną protekcją.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro