Reklama
Reklama

Pasażerowie o Moderusie Gamma: "luksus!"

Od poniedziałku na liniach nr 12 i 16 można spotkać tramwaj Moderus Gamma. Pierwszy tramwaj tego typu testowo wozi pasażerów, którzy nie kryją zadowolenia. Ale zadowolony jest także motorniczy, który ten pojazd prowadzi.

Już w poniedziałek pokazywaliśmy pierwsze zdjęcia z przejazdu Gammy po poznańskich torowiskach. Jak tramwaj podoba się pasażerom? - Jak do niego wchodziłem to mnie zaszokowało - mówi Ryszard Komorowicz. - Jestem przyzwyczajony do trochę gorszych tramwajów, a tutaj luksus - dodaje. - Bardzo mi się podoba, jest bardzo nowoczesny. Najważniejsze, żeby wygodnie się jeździło - przyznaje Alex Głowacki.

Motorniczym, który w poniedziałek usiadł za sterami Gammy był Stanisław Droździel. - Nowe rozwiązania, nowe technologie, dużo urozmaiceń dla motorniczego, wygoda - mówi.

Przypomnijmy, że do połowy 2019 roku do Poznania trafi 50 Moderusów Gamma. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji, by przejechać się nowym pojazdem - można "polować" na niego na liniach nr 12 i 16, ale tylko na porannej zmianie, a więc mniej więcej do 14.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro