Reklama
Reklama

Stare Miasto: szorowanie ulic i nowe kosze na śmieci

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

W ramach projektu "Czyste Stare Miasto" wybranego przez mieszkańców do realizacji z Budżetu Obywatelskiego, na poznańskim Starym Mieście pojawiło się 170 nowych koszy na śmieci. Dodatkowo wyszorowano kilka staromiejskich uliczek, a kolejne były czyszczone ciśnieniowo z "uryny i fekaliów".

Projekt "Czyste Stare Miasto" poparło 2000 osób i dzięki temu na Starym Mieście udało się przeprowadzić prace porządkowe i zamontować nowe śmietniki. - Celem projektu było posprzątanie staromiejskich uliczek, ale nie w ramach standardowych nie zawsze skutecznych działań, a gruntownie, usuwając nie tylko puste butelki czy papiery w krzakach, ale też wszechobecne pety, gumy do żucia i psie kupy. Na te działania zaplanowano 200 000 złotych - wyjaśnia Rada Osiedla Stare Miasto. Mycie objęło m.in. fragmenty ulic Fredry, Gwarnej, Paderewskiego i Wodnej i odbyło się w zeszłym roku. Zarząd Dróg Miejskich jednak deklaruje, że podobne mycia odbywać się będą również w tym roku.

Dodatkowo kilka zaułków umyto ciśnieniowo "z uryny i fekaliów". - Koszty tych działań zamknęły się w kwocie 19.800 zł, co pozwoliło znaczącą nadwyżkę, po konsultacjach Rady Osiedla Stare Miasto przeznaczyć także na inne przedsięwzięcia - dodaje.

Dzięki oszczędnościom udało się zakupić 170 nowych koszy na śmieci, które stanęły m.in. w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców. - Pieniądze zostały także wykorzystane na oczyszczenie poziomych znaków drogowych, przyulicznych terenów zielonych oraz mycie chodników. Te miejsca były wielokrotnie wskazywane przez poznaniaków. Niestety podcienia kamienic przy ulicach Wodnej, Gwarnej i Paderewskiego zbyt często stają się publiczną toaletą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro