Reklama

Śmiertelne potrącenie przez pociąg pod Luboniem

fot. OSP Luboń
fot. OSP Luboń

W niedzielę około 22.00 na trasie kolejowej Poznań - Leszno, pod Luboniem, doszło do śmiertelnego potrącenia przez pociąg.

Jak poinformował nas czytelnik Jan, do zdarzenia doszło między Dębcem i Luboniem, około 300 metrów przed stacją w Luboniu. Pasażerowie pociągu, który brał udział w zdarzeniu, musieli pieszo dostać się na stację w Luboniu. Straż pożarna przyznaje, że pojawiła się na miejscu, by oświetlić teren. - Było to śmiertelne potrącenie mężczyzny - mówi dyżurny strażaków. Człowiek znalazł się na torach poza wyznaczonym przejściem.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Z Twittera linii kolejowej Poznań-Leszno wynika, że pasażerowie z pociągu, który potrącił mężczyznę, przez długi czas czekali na peronie w Luboniu na jakąkolwiek informację co dalej z ich podróżą. Odnotowano wiele opóźnień pociągów na tej trasie, uruchomiono autobusową komunikację za pociąg, która miała nie spełnić oczekiwać pasażerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro