Trzecia z rzędu porażka INEI

Podopieczne trenera Habera nadal bez zwycięstwa. W derbach Wielkopolski poznańska drużyna przegrała z AZS-em PWSZ Gorzów 55:65.

Sytuacja INEI nie wygląda różowo - w żadnym z trzech pierwszych spotkań poznanianki niepotrafiły zdobyć kompletu punktów. Przełamanie miało nastąpić w prestiżowym meczu z Gorzowem. Niestety, drużyna ze stolicy Wielkopolski pojechała na spotkanie osłabiona. Po raz kolejny kontuzja pięty wyeliminowała z gry liderkę - Beatę Krupską-Tyszkiewicz.

Pojedynki INEI z AZS-em Gorzów zawsze wzbudzały duże zainteresowanie kibiców. To przecież nie tylko derby, ale także pojedynek o prym wśród zespołów akademickich.W tym spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki z Gorzowa.

Poznanianki prowadziły w meczu tylko raz - na początku pierwszej kwarty, dzięki dobrej grze Moniki Sibory i Joanny Jarkowskiej. Potem na parkiecie dominowały już tylko gospodynie, które w drugiej partii prowadziły nawet dwunastoma punktami. Zawodniczki INEI próbowały nawiązać równorzędną walkę rzutami "za trzy" Sibory i Idczak. Niestety, różnica punktowa z poprzednich kwart była zbyt duża i nie udało się jej zniwelować do końca meczu. Ostatecznie poznanianki przegrały spotkanie 55:65.

Szansa na pierwsze zwycięstwo i przełamanie złej passy już w najbliższą sobotę. W Arenie INEA podejmować będzie drużynę z końca tabeli - Energę Toruń.

AZS PWSZ Gorzów - INEA AZS Poznań 65:55 (21:14, 16:13, 19:17, 9:11)

AZS PWSZ: A. Szott 14, J. Żurowska 12, C. Moore 12, M. Babicka 7, K. Ristic 6, A. Chomać 5, K. Czubak 4, D. N'Garsanet 3, J. Czarnecka 2, A. Karpińska 0

INEA AZS: J. Jarkowska 12, M. Sibora 10, W. Idczak 10, R. Aleliunaite-Jankowska 9, A. Rafałowicz 6, P. Dąbkowska 5, J. Lorek 3, O. Pacyńska 0, A. Pamuła 0, M. Myćka 0, M. Wdowczyk 0.