Reklama
Reklama

Zawody latających psów na Cytadeli

fot. Jędrzej Gerwel
fot. Jędrzej Gerwel

Przez cały weekend na Cytadeli odbywają się zawody latających psów. Imprezie towarzyszy miejski festyn "Kejter też poznaniak".

Latjące psy goszczą po raz kolejny na poznańskiej Cytadeli, a rywalizują w kilku konkurencjach -Już po raz drugi zmagania Latających Psów odbędą się w nowatorskiej formule UpDog, która daje szansę na zaprezentowanie się mniej atletycznym psom, a przed zawodowcami postawi nowe wyzwania. W Poznaniu rozegranych zostanie pięć konkurencji. Oprócz znanych pokazów w stylu wolnym Freestyle, zespoły zmierzą się w ThrowNGo - polegającym na jak najszybszym aportowaniu przez psa lecącego dysku; Far Out - konkurencji dystansowej, w której punktowane są jak najdalsze rzuty; Time Warp ‒ konkurencji, której celem jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez wykonanie trzech złapanych rzutów oraz Frizgility, czyli połączeniu frisbee oraz agility, gdzie najważniejsza jest idealna komunikacja z psem. Rywalizacja sportowa to nie wszystko. Dodatkowych wrażeń dostarczą też Dog Diving, czyli widowiskowe skoki do wody - wyjaśniają organizatorzy.

Dla poznaniaków przygotowano też wiele atrakcji w ramach akcji "Kejter też poznaniak" -Atrakcją tegorocznej imprezy będzie z pewnością niedzielna prelekcja lekarza weterynarii dr Doroty Sumińskiej, znanej publicystki, autorki wielu poradników z zakresu psychologii psów. Przygotowaliśmy też liczne quizy dla właścicieli czworonogów oraz atrakcje dla najmłodszych. Wśród nich jest specjalne stanowisko, w którym będzie można stworzyć imienne nieśmiertelniki (tabliczki) dla swojego kejtra lub zakupić książki dotyczące psiej tematyki - mówi Patryk Pawełczak zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta z Urzędu Miasta Poznania i dodaje - Oczywiście jak co roku będziemy także rozdawać woreczki na psie nieczystości wraz z poradnikami dla odpowiedzialnego właściciela psa oraz liczne gadżety.

Festyn odbywa się w sobotę i niedzielę od godziny 10 do 18.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro