Reklama
Reklama

Miasto wybuduje przedszkole przy ulicy Żonkilowej

fot. UMP

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na budowę nowego przedszkola. Nowa placówka stanie obok Zespołu Szkół przy ulicy Żonkilowej.

Realizacją projektu zajmie się spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, która już ogłosiła przetarg na budowę przedszkola. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 maja, a na wykonanie zadania będą miały 175 dni. W drugim etapie wyłoniony zostanie natomiast zarządca przedszkola - To przedszkole będzie budowane w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego. To wariant po raz pierwszy stosowany w oświacie. Drugi etap dokończy wyłoniony w konkursie podmiot, który będzie mógł przez 10 lat prowadzić przedszkole - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania i dodaje, że będzie ono miało publiczny status. To oznacza, że odpłatność za nie będzie taka sama jak w placówce miejskiej.

Taka lokalizacja nowego przedszkola wynika ze zwiększonego zapotrzebowania na miejsca przedszkolne w tym rejonie - To rejon Poznania, w którym chcemy zwiększyć liczbę miejsc przedszkolnych z racji zapotrzebowania. To nie jedyna inwestycja w nowe przedszkola w Poznaniu. Dobra baza przedszkolna jest dla nas ważnym elementem tworzenia odpowiednich warunków zamieszkania dla młodych rodzin - przekonuje Wiśniewski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
6.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro