Reklama

Przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Górnym Łazarzu

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer po Poznaniu. 20 maja odbędzie się spacer po Górnym Łazarzu.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W przyszłym tygodniu odbędzie się spacer sponsorowany przez firmę Budimex Nieruchomości -Górnym Łazarzem nazywana jest zazwyczaj część dzielnicy mieszcząca się na zachód od ulicy Głogowskiej. Kiedyś była to jedna z najbardziej eleganckich i zielonych części Poznania. Do dziś o zachwyt i zawrót głowy przyprawić mogą cudowne secesyjne kamienice, a w dwóch zupełnie różnych parkach kryją się wyjątkowe dla miasta obiekty. Jeśli do tego dodamy fascynującą historię PeWuKi, nietuzinkowych mieszkańców fyrtla, dawny ewangelicki kościół i żydowski cmentarz nie ma chyba wątpliwości, że warto poznać również ten kawałek Poznania! - zachęcają przewodnicy.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Spacer odbędzie się w sobotę 20 maja, a jego początek zaplanowano na godzinę 10 -Przewodnik będzie czekał na wszystkich chętnych przed Publicznym Gimnazjum i Liceum Katolickim przy ul. Głogowskiej 92, zakończenie planujemy na ul.Głogowskiej 18 w biurze BXN, gdzie na chętnych czekać będzie drobny poczęstunek, kawa i herbata oraz możliwość zapoznania się z najnowszą inwestycją Budimeksu na Łazarzu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro