Reklama

Policjanci drogówki na rowerach patrolują poznańskie ulice

fot. KMP w Poznaniu
fot. KMP w Poznaniu

Dwa dwuosobowe patrole policjantów drogówki od kwietnia poruszają się po Poznaniu rowerami. Funkcjonariusze wzbudzają spore zainteresowanie mieszkańców - to pierwsze patrole drogówki na rowerach w Polsce.

- Dzięki rowerom łatwiej nam dostać się do trudno dostępnych miejsc i wjechać w wąskie uliczki. Możemy też sprawniej omijać przeszkody, co oszczędza nam mnóstwo czasu - przyznaje starszy posterunkowy Jarosław Głąb, który jest jednym z czterech poznańskich policjantów patrolujących ulice na rowerach.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Zadaniem rowerowych patroli jest przede wszystkim reagowanie na przypadki naruszania prawa z naciskiem na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Policjanci przyglądają się nie tylko rowerzystom, ale też pieszym i kierowcom. Każdy patrol to około 6-7 godzin jazdy na rowerze, co daje dystans około 40 kilometrów dziennie.

Mieszkańcy z zainteresowaniem przyglądają się policjantom na rowerach, dopytują też o to, na jakim sprzęcie jeżdżą. Są to modele górskie Kross Level B6. Zostały wyposażone w aluminiową ramę, dzięki czemu ważą około 13 kilogramów. Mają duże, 29-calowe koła i pojemne sakwy, do których można włożyć niezbędne przedmioty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro