Reklama

Policjanci drogówki na rowerach patrolują poznańskie ulice

fot. KMP w Poznaniu
fot. KMP w Poznaniu

Dwa dwuosobowe patrole policjantów drogówki od kwietnia poruszają się po Poznaniu rowerami. Funkcjonariusze wzbudzają spore zainteresowanie mieszkańców - to pierwsze patrole drogówki na rowerach w Polsce.

- Dzięki rowerom łatwiej nam dostać się do trudno dostępnych miejsc i wjechać w wąskie uliczki. Możemy też sprawniej omijać przeszkody, co oszczędza nam mnóstwo czasu - przyznaje starszy posterunkowy Jarosław Głąb, który jest jednym z czterech poznańskich policjantów patrolujących ulice na rowerach.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Zadaniem rowerowych patroli jest przede wszystkim reagowanie na przypadki naruszania prawa z naciskiem na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Policjanci przyglądają się nie tylko rowerzystom, ale też pieszym i kierowcom. Każdy patrol to około 6-7 godzin jazdy na rowerze, co daje dystans około 40 kilometrów dziennie.

Mieszkańcy z zainteresowaniem przyglądają się policjantom na rowerach, dopytują też o to, na jakim sprzęcie jeżdżą. Są to modele górskie Kross Level B6. Zostały wyposażone w aluminiową ramę, dzięki czemu ważą około 13 kilogramów. Mają duże, 29-calowe koła i pojemne sakwy, do których można włożyć niezbędne przedmioty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro