Reklama
Reklama

Latające psy w weekend na Cytadeli

fot. Jacek Molski, archiwum
fot. Jacek Molski, archiwum

W sobotę i niedzielę na Cytadeli odbywać się będą zawody Latających Psów. Dodatkowo zaplanowano festyn organizowany w ramach programu miejskiego "Kejter też poznaniak".

W weekend 13 i 14 maja na Cytadeli pod Dzwonem Pokoju odbędą się kolejne zawody Latających Psów oraz szereg atrakcji przygotowanych w ramach programu miejskiego "Kejter też poznaniak".

Już po raz drugi zmagania Latających Psów odbędą się w nowatorskiej formule UpDog, która daje szansę na zaprezentowanie się mniej atletycznym psom, a przed zawodowcami postawi nowe wyzwania. W Poznaniu rozegranych zostanie pięć konkurencji. Oprócz znanych pokazów w stylu wolnym Freestyle, zespoły zmierzą się w ThrowNGo - polegającym na jak najszybszym aportowaniu przez psa lecącego dysku; Far Out - konkurencji dystansowej, w której punktowane są jak najdalsze rzuty; Time Warp ‒ konkurencji, której celem jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez wykonanie trzech złapanych rzutów oraz Frizgility, czyli połączeniu frisbee oraz agility, gdzie najważniejsza jest idealna komunikacja z psem. Rywalizacja sportowa to nie wszystko. Dodatkowych wrażeń dostarczą też Dog Diving, czyli widowiskowe skoki do wody - informują organizatorzy.

Liczne atrakcje zaplanowano też w ramach Kejtrówki organizowanej przez Miasto Poznań, czyli pikniku dla właścicieli i miłośników psów. Atrakcją tegorocznej imprezy będzie z pewnością niedzielna prelekcja lekarza weterynarii dr Doroty Sumińskiej, znanej publicystki, autorki wielu poradników z zakresu psychologii psów. Przygotowaliśmy też liczne quizy dla właścicieli czworonogów oraz atrakcje dla najmłodszych. Wśród nich jest specjalne stanowisko, w którym będzie można stworzyć imienne nieśmiertelniki (tabliczki) dla swojego kejtra lub zakupić książki dotyczące psiej tematyki - mówi Patryk Pawełczak zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta z Urzędu Miasta Poznania. Oczywiście jak co roku będziemy także rozdawać woreczki na psie nieczystości wraz z poradnikami dla odpowiedzialnego właściciela psa oraz liczne gadżety - dodaje.

Kejtrówka odbywać się będzie w sobotę i w niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro