Reklama
Reklama

Nieoficjalnie: Poznań Boxing Night w hali Arena!

fot. Magda
fot. Magda

Choć od lutego w hali Arena nie odbywają się imprezy masowe, wiele wskazuje na to, że przyszłotygodniowa gala Poznań Boxing Night odbędzie się w obiekcie zgodnie z planem.

Jak udało się ustalić Telewizji WTK, jest duża szansa na to, że Poznań Boxing Night odbędzie się zgodnie z planem w hali Arena. Komendant poznańskiej straży pożarnej wydał opinię w sprawie organizacji imprezy masowej w obiekcie. -Komendant Miejski PSP w Poznaniu wydał opinię w zakresie wynikającym z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w zakresie niezbędnej ilości sił i środków potrzebnych do zabezpieczenia imprezy, nie wskazując jednocześnie konieczności zabezpieczenia całej imprezy przez jednostki ochrony przeciwpożarowej. Komendant Miejski wskazał również pewne zastrzeżenia, co do stanu technicznego obiektu, które powinny zostaćuwzględnione przez organizatora imprezy masowej. Przedmiotowa opinia wskazuje także, że należy uzupełnić dokumentację w zakresie obecnie zastosowanych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, które znajdują się w obiekcie- mówi Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków. Opinia prawdopodobnie jeszcze w czwartek trafi do organizatora sportowego wydarzenia. Co dalej?

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Organizator ma czas do 13 maja (tydzień przed galą, która zaplanowana jest na 20 maja), by przekazać do Urzędu Miasta wszystkie niezbędne opinie i to magistrat decyduje o wydaniu zgody na organizację imprezy masowej - wyjaśnia Błażej Daracz z POSiR-u. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to opinia strażaków była jedynym znakiem zapytania w tej sprawie. Wszystko wskazuje więc na to, że bokserska gala odbędzie się w Arenie. Główną atrakcją gali będzie pojedynek o status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem i Noelem Gevorem.

Czy to oznacza, że do Areny na dobre powrócą imprezy masowe? Niekoniecznie. Wciąż trwają prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

O problemach z halą Arena pisaliśmy już w lutym. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji poinformowały wówczas, że ze względu na negatywną opinię strażaków dotyczącą bezpieczeństwa w budynku, do odwołania nie będą się tu odbywać imprezy masowe. W wakacje ma się odbyć remont budynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
69.37 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro