Reklama

Słoń na Wildzie i Starym Rynku. Zostawił 100-kilogramowe odchody!

Prawdziwą sensację wzbudził słoń, który nocą miał się pojawić na Wildzie i Starym Rynku. Ci, którzy nie widzieli nagrania z monitoringu ze słoniem, mogli zobaczyć jego ogromne odchody w mieście. To część nowej kampanii miasta skierowanej do właścicieli psów.

Nagranie słonia, który miał nocą przechadzać się w rejonie Rynku Wildeckiego, wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród poznaniaków. Umieściliśmy je na naszym profilu na Facebooku nie wyjaśniając nic więcej. Dziś możemy już zdradzić, że to część akcji miasta związanej ze sprzątaniem psich odchodów.

Słoń nie tylko "przechadzał" się po poznańskich ulicach, ale też zostawił na nich "niespodzianki"w postaci ogromnych 100-kilogramowych odchodów. - Poznaniacy od razu zwrócili na nie uwagę. Przeszkadzały, śmierdziały i kłuły w oczy. Tymczasem psie kupy wrosły na stałe w nasze otoczenie i zwracają naszą uwagę dopiero, kiedy przykleją się do buta - tłumaczą urzędnicy. - Jeden słoń produkuje dziennie 100 kg odchodów. Pies zaledwie 100 gramów. Czyli jeden słoń wydala tyle, co 1000 psów. W Poznaniu mieszka 50 000 psów, które dziennie produkują 5 ton odchodów. Wychodzi na to, że w Poznaniu mieszka i wydala 50 słoni - dodają.

Miasto wykorzystało element zaskoczenia, choć poznaniacy szybko zorientowali się, że to prawdopodobnie akcja związana z utrzymaniem czystości w Poznaniu. - Kampania ma na celu wzrost świadomości odpowiedzialności mieszkańców za stan czystości miasta poprzez aktywną zmianę postaw. Jej twórcom zależy na zwróceniu uwagi, że zachowanie jednostek sumuje się w ogólny obraz tego, jak wygląda nasza okolica i przypomnieniu o podstawowych zasadach dotyczących psich zanieczyszczeń - zaznaczają. I proszą: sprzątajmy po własnych pupilach.

Pierwsza część akcji za nami - poznaniaków już zainteresowano słoniem w mieście. Teraz czas na edukację. - Za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz lokalnych redakcji do Poznaniaków skierowane zostaną materiały video. Do mieszkań dostarczone zostaną ulotki z listą obowiązków każdego właściciela psa. Zaplanowana została także obecność na Kejtrówce - corocznej imprezie zrzeszającej miłośników psów oraz na popularnych targach śniadaniowych i piknikach rodzinnych, odbywających się w tym czasie w Poznaniu.

To nie koniec. Powstała strona internetowa czystypoznan.pl, na której znaleźć można ranking najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro