Dublerzy za słabi na Polonię

Kolejorz poniósł drugą porażkę z rzędu w Pucharze Ekstraklasy, przegrywając w Bytomiu z Polonią 2:3.

Ostatni pucharowy mecz poznaniacy przegrali z Zagłębiem Lubin 1:2, występując w rezerwowym składzie. I tym razem trener Smuda dał odpocząć kilku podstawowym graczom. Nic dziwnego - już w piątek w meczu ligowym "niebiesko-biali" podejmować będą Cracovię. Szansę na występ i zaprezentowanie się dostali zatem młodzi zawodnicy.

Pierwsze minuty spotkania, rozgrywanego w Radzionkowie,pokazały jednak, że desygnowani na boisko dublerzy mogą nie sprostać powierzonemu zadaniu. Już w 11. minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie - po ładnym strzale Marcina Radzewicza bramkarz Lecha Krzysztof Kotorowski wyjmował piłkę z siatki. Zawodnicy Kolejorza chcieli szybko odrobić straty, ale ich akcje kończyły się zazwyczaj niecelnymi strzałami. Na przerwę piłkarze z Wielkopolski schodzili przegrywając jedną bramką.

Po zmianie stron to lechici byli stroną przeważającą, ale Polonia sprytnie się broniła i kontratakowała.Taki styl gry przyniósłgospodarzom drugą bramkę. W 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnegopiłkę w siatce umieścił Artur Rozmus. Wszystko wskazywało na to, że poznaniacy wyjadą z Bytomia bez zdobyczy bramkowej. Ostatnie dziesięć minut to jednakskuteczna graJakuba Wilka, który zaraz po przerwie zastąpił Floriana. Poznańskizawodnik po raz pierwszy pokonał Żmiję w 82. minucie meczu. Niestety, z bramki kontaktowej lechici nie cieszyli się długo, a wszystkoza sprawą celnego uderzenia Mężyka na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Sześćdziesiąt sekund później po raz drugi w tym meczu golkipera Polonii pokonał Wilk, ale do wyrównania nie starczyło już poznaniakom czasu. Ostatecznie podopieczni trenera Smudy schodzili z placu gry pokonani 2:3.

W grupie B Pucharu Ekstraklasy poznańska drużyna zajmuje ostatnie miejsce, z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami na koncie. Do ćwierćfinałów awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.Rundę rewanżową drużyna Lecha rozpocznie od meczu z Polonią na Bułgarskiej.

Polonia Bytom - Lech Poznań 3:2 (1:0)

Bramki: Radzewicz 11', Rozmus 56' ,Mężyk 85'- Wilk 82' i 86'

Sędzia: Piotr Siedlecki

Widzów: ok.70

Polonia Bytom: Żmija -Chomiuk, Kral, Kamiński, Mężyk, Mróż, Plewnia, Rozmus, Radzewicz (Jabłoński 46'), Sojka, Wolański

Lech Poznań: Kotorowski - Djurdjević, Kucharski, Pitry, Micanski, Florian (Wilk 46'), Injać, Wojtkowiak (Kikut 78'), Kononowicz, Henriquez, Szyszka (Szałek 60')