Reklama
Reklama

8 firm zainteresowanych budową południowego odcinka obwodnicy Kępna

fot. Krzysztof Nalewajko / GDDKiA Poznań
fot. Krzysztof Nalewajko / GDDKiA Poznań

We wtorek w poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otwarto oferty złożone w przetargu na zaprojektowanie i budowę II etapu obwodnicy Kępna.

Przetarg na wybór wykonawcy II etapu obwodnicy Kępna ogłoszono w październiku 2015 roku. We wtorek GDDKiA poinformowała, że otwarto oferty złożone w przetargu. - Oferty cenowe złożyło 8 wykonawców. Najkorzystniejsza zostanie wybrana na podstawie 3 kryteriów: ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji jakości - wyjaśnia GDDKiA w Poznaniu.

W przypadku wszystkich wykonawców termin realizacji oraz okres gwarancji są takie same - odpowiednio 34 miesiące i 10 lat. Decydować więc będzie cena. Najniższą zaproponowało przedsiębiorstwo Intercor z Zawiercia - 122,6 mln złotych. Druga pod względem ceny jest oferta firmy Strabag - 133,7 mln złotych, a trzecia - Budimexu (139,2 mln zł). Wszystkie te oferty mieszczą się w kwocie, jaką inwestor chce przeznaczyć na budowę (prawie 140 mln złotych). Pozostałe oferty złożone w przetargu kwotę tę przekraczają.

Wykonawca będzie musiał zaprojektować i wybudować południowy odcinek obwodnicy Kępna od węzła "Kępno - Krążkowy" wybudowanego w ramach drogi ekspresowej S8 Syców - Kępno - Wieruszów - Walichnowy do istniejącej drogi krajowej nr 11 w rejonie m. Baranów. - Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowie w/w odcinka oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - tłumaczy GDDKiA.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
48.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro