Reklama
Reklama

Juwenalia coraz bliżej. Przed nimi Polibuda Open Air, Agronalia i Integralia!

fot. Jakub Geppert / archiwum
fot. Jakub Geppert / archiwum

W dniach 26-28 maja w Poznaniu odbywać się będzie wielkie święto studentów - Juwenalia. Kto na nich wystąpi i gdzie się odbędą?

Tegoroczne Juwenalia będą się odbywać w Parku Jana Pawła II. Już wiadomo, że pierwszego dnia na scenie wystąpią CoOperate Orchestra oraz O.S.T.R. W sobotę muzycznymi gośćmi Juwenaliów będą Lemon oraz Bass Astral. Na niedzielę zaplanowano natomiast występy MC Silka oraz Grubsona. 6 kolejnych wykonawców ma zostać ujawnionych w najbliższych dniach.

Studenci wchodzą na teren imprezy bezpłatnie (muszą okazać ważną legitymację studencką). Wszyscy pozostali muszą kupić bilet. Cena za bilet na jeden dzień to obecnie 15 złotych, a 3-dniowy karnet kosztuje dziś 45 złotych. Od 17 maja ceny wzrosną.

- Już od wielu lat naszym priorytet jest bezpieczeństwo uczestników, nad którym czuwa agencja ochroniarska oraz najliczniejsza grupa wolontariuszy, którą jest Straż Studencka - wyjaśniają organizatorzy. - Również nie jest nam obojętne dotarcie jak i powrót z terenu Juwe i sprawny transport, w tym celu współpracujemy z ZTM oraz MPK. Wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie obydwu stron sprawiają, że z roku na rok komunikacja jest na coraz wyższym poziomie - dodają.

Podobnie jak w ubiegłych latach Juwenalia zaczną się od pochodu. Zaplanowano go na 17.00 w piątek, 26 maja. - Prezydent Poznania przekaże klucze do miasta na ręce studentów. Przemarsz przyjmuje formę rywalizacji między uczelniami - każda uczelnia wybiera własny temat. Pokażcie swoją kreatywność i to, że potraficie się bawić i integrować. Liczymy na Waszą obecność i niesamowite przebrania - apelują pomysłodawcy. Już wiadomo, że studenci UEP będą "lecieć w kulki" (w przebraniach motywem przewodnim mają być krągłości, piłki i kulki). Uniwersytet Artystyczny idzie w "Ikony sztuki", Uniwersytet Medyczny w kreskówki, a UAM przeniesie nas do słonecznej Kalifornii.

Juwenalia to jednak nie wszystko. Już w środę, 10 maja, rozpoczyna się Wielkie Grillowanie UAM. Potrwa do czwartku. W piątek i sobotę, 12-13 maja, zaplanowano Polibuda Open Air. Na terenie Kampusu Piotrowo wystąpią m.in. Jamal, Kalwi & Remi, Myslovitz oraz Terrific Sunday. 17 maja Uniwersytet Przyrodniczy zaprasza na Agronalia, na których przygotowane będą dwie sceny - Disco polo (Marcus P, Sławomir czy After Party) oraz Klubowa (Greg Helden). Ostatnią rozgrzewką przed Juwenaliami będą Integralia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, które odbędą się 18 maja. Zagrają Dwa Sławy i Rasmentalism, a w planach jest także m.in. największa w Polsce plenerowa scena stand-up.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro