Reklama
Reklama

Noc Muzeów - dla zwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji

fot. Paweł F. Matysiak, archiwum

Noc Muzeów już za niecałe dwa tygodnie. Do akcji przyłączyło się niemal 40 instytucji. Poza wystawami będzie można między innymi porozmawiać z imamem czy obejrzeć stare komiksy.

Tegoroczna Noc Muzeów w Poznaniu odbędzie się w sobotę, 20 maja. Przez cały wieczór będzie można zwiedzać za darmo. W Muzeum Narodowym do obejrzenia będą między innymi wystawy niemieckiego artysty Hansa Arpa i polskiego malarza Janusza Przybylskiego. Tej nocy złamiemy zwyczaje dotychczas panujące podczas wystaw. Zaprosimy do dotykania wybranych, opisanych eksponatów - tłumaczy Marzena Prusińska z Muzeum Narodowego w Poznaniu. W nocy 20 maja muzeum pokaże również to, co na co dzień jest niedostępne. Eksponowane będą ryciny pochodzącego z Poznania Janusza Przybylskiego, kupione z pomocą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród nich prezentowane będą dzieła nawiązujące do "Błędnego koła" Jacka Malczewskiego. Prezentowane mają być również prace graficzne Romana Cieślewicza i Jana Lenicy- dodaje.

​Wśród instytucji, które zaangażowały się w tegoroczną Noc Muzeów jest też - Muzeum Archeologiczne, które szykuje nietypowy pokaz pogrzebu wezyra. Poza muzeami drzwi otworzą też inne instytucje - jak Centrum Kultury Zamek, Instytut Pamięci Narodowej czy Biblioteka Raczyńskich. Z kolei w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym będzie można poznać kulturę islamu, skosztować orientalnych przysmaków i wziąć udział w modlitwie.

Wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznej nocy muzeów można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro