Reklama
Reklama

Od środy Wielkie Grillowanie UAM: wystąpi m.in. Taco Hemingway

fot. Mateusz Kina / archiwum
fot. Mateusz Kina / archiwum

Już w środę na terenie Kampusu Morasko rozpocznie się Wielkie Grillowanie UAM. Potrwa dwa dni.

W środę dla studentów zagrają Luxtorpeda i Night Flight. W czwartek muzycznymi gośćmi Wielkiego Grillowania będą Taco Hemingway i Huku + Liveband. Studenci i pracownicy naukowi wchodzą na teren wydarzenia bezpłatnie, a wszyscy inni muszą kupić bilet - na jeden dzień kosztuje 20 złotych, a na dwa dni 30 złotych.

- Wielkie Grillowanie to jedyna taka impreza plenerowa studencka w klimacie grillowym. Każdy z uczestników ma możliwość przyniesienia swojego grilla, prowiantu a przy okazji może posłuchać muzyki prosto ze sceny - wyjaśniają organizatorzy. Na teren imprezy nie można wnosić m.in. alkoholu (będzie można kupić alkohol na miejscu).

Przypomnijmy, że w 2014 roku w trakcie Wielkiego Grillowania UAM doszło do zdewastowania tramwajów linii nocnej nr 201, a dodatkowo na torach kolejowych w sąsiedztwie kampusu znaleziono ciało 22-letniego studenta, który zginął w wyniku potrącenia przez pociąg. W 2015 roku impreza się nie odbyła. Rok temu powróciła i w tym roku jest kontynuowana.

To początek studenckich imprez w mieście. W najbliższych dniach odbywać się będą m.in. Polibuda Open Air, Agronalia i oczywiście Juwenalia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro