Reklama
Reklama

Proces Adama Z.: zeznania nowego świadka. Twierdzi, że Adam Z. zabił Ewę Tylman. Sam odsiaduje wyrok za zabójstwo

Kacper Ch. | fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

We wtorek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbędzie się kolejna odsłona procesu Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman. Zeznawać będzie nowy świadek - Kacper Ch., który twierdzi, że Adam Z. zabił Tylman. Ch. poznał Z. w areszcie. Sam bowiem odsiaduje wyrok za zabójstwo byłego partnera.

Już wczesną wiosną w mediach pojawiły się informacje o tym, że Kacper Ch., który odsiaduje wyrok za zabójstwo swojego byłego partnera, chce zeznawać w sprawie Adama Z. Napisał on list do poznańskiej prokuratury, w którym twierdził, że Adam Z. w rozmowie z nim przyznał się do zabicia Ewy Tylman. Ch. poznał Z. w areszcie śledczym. Przyznał, że napisał list, bo Adam Z. odgrywa w sądzie "komedię" nie przyznając się do winy.

We wtorek Kacper Ch. będzie zeznawać w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Ch. został skazany na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego byłego chłopaka w mieszkaniu przy ulicy Rycerskiej w Poznaniu. Mężczyzna zginął w wyniku odniesionych obrażeń - miał wiele ran kłutych na ciele. To Ch. "odkrył" ciało swojego byłego partnera w jego mieszkaniu. Pojechał do lokalu z koleżanką z pracy, po tym jak szefową zaniepokoiła nieobecność 25-latka w pracy. Sam wszedł do mieszkania, a z relacji koleżanki wynikało, że wybiegł z niego zaskoczony i załamany.

Choć Kacpra Ch. skazano już na 15 lat więzienia, w marcu proces rozpoczął się ponownie, bo sąd nie potrafił odpowiedzieć czy do zabójstwa doszło w afekcie. W takim przypadku groziłoby mu 10 lat więzienia.

  • Aktualizacja
    wtorek, 9.05.2017 r., godz. 09.08
    Aktualizacja
    wtorek, 9.05.2017 r., godz. 09.08
    Rozprawa rozpoczęła się o 9.00. Podobnie jak w przypadku poprzednich - informacje z przebiegu rozprawy będzie można upublicznić dopiero po jej zakończeniu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro