Reklama

Utrudnienia na Jana Pawła II/Baraniaka dłużej: przez deszcz!

fot. archiwum
fot. archiwum

W nocy z czwartku na piątek miała się zmienić organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka. Kierowcy mieli tym samym odzyskać większy dostęp do tego skrzyżowania. Ze względu na opady deszczu tak się nie stało. Jak udało nam się ustalić - prace się przedłużą.

Początkowo planowano, że pierwszy etap robót na skrzyżowaniu potrwa do nocy z czwartku na piątek. O 1.00 w nocy miała się tu zmienić organizacja ruchu. - Niestety intensywne opady deszczu sprawiły, że nie udało nam się przeprowadzić wszystkich prac zaplanowanych w ramach I etapu. Dlatego od rana w piątek są one kontynuowane - mówi Filip Gruszczyński z Posnanii.
Przypominamy: obecnie nie dojedziemy ulicą Baraniaka do Jana Pawła II. Konieczne jest skręcenie w ulicę Katowicką, następnie przejechanie wzdłuż Galerii Malta do Kaliskiej i dojechanie do ulicy Jana Pawła II. Równocześnie z ulicy Jana Pawła II nie skręcimy w Baraniaka ani w Berdychowo (jadąc od strony ronda Rataje). Możliwy jest skręt w Berdychowo, ale jedynie z jezdni Jana Pawła II prowadzącej od strony Śródki. Z ulicy Berdychowo skręcimy jedynie w prawo - w ulicę Jana Pawła II do ronda Rataje.
Początkowo planowano, że prace na skrzyżowaniu zakończą się o 4.00 nad ranem w sobotę. - Chcemy, aby zakończyły się w sobotę w godzinach popołudniowych. Drugi etap prac ma się rozpocząć jeszcze w piątek, ale trudno sprecyzować, o której godzinie - dodaje Gruszczyński.
Podczas drugiego etapu prac kierowcy nie będą mogli skręcić z ulicy Jana Pawła II w Berdychowo jadąc od ronda Rataje ani zawrócić na tym skrzyżowaniu. Z ulicy Baraniaka pojedziemy natomiast jedynie w prawo - w Jana Pawła II w stronę Śródki. Z Berdychowa wciąż skręcimy tylko w prawo, a z Jana Pawła II od strony Śródki nie pojedziemy w Baraniaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro